Elde edilen bilgilere göre Leyla ve Mecnun’un yasak haklarını satın alan Acun Ilıcalı, diziyi orijinal oyuncu kadrosuyla yeniden çekerek, yeni bölümleri Exxen platformunda yayınlanacak. Leyla ile Mecnun dizisinin yeni bölümlerinin yaz aylarında çekilmeye başlanacağı dile getiriliyor. 

Türkiye’nin en büyük TV yapımcılarının başında gelen Acun Ilıcalı, 2021 itibarıyla hizmet vermeye başlamış olan dijital yayın platformu Exxen ile özellikle COVID-19 pandemisiyle beraber önemli bir kat daha artan dijital yayıncılığa resmi olarak adım atmış durumdadır. Acun Ilıcalı, Exxen’in içerik kütüphanesinde genellikle YouTube platformunda milyonlara hitap etmiş yapımlara yer veriyor olsa da Sihirli Annem gibi bazı TV efsaneleri de “remake” versiyonları ile Exxen’de yer alıyor.

TV100’den Birsen Altuntaş tarafından yapılan haberlere göre Acun Ilıcalı, yeni bir remake yani yeniden yapım projesi için çeşitli hörüşmeler yapmaya başladı. Seyircilerinin beğenisini kazanarak uzun süre boyunca bir televizyon efsanesi olan komedi dizisi Leyla ile Mecnun, yeni bölümleri ile Exxen ekranlarında yeniden seyircilerle buluşacak.

10 1616486663

Leyla ile Mecnun orijinal oyuncularla çekilebilir

Altuntaş konuyla ilgili olarak Kişisel Instagram hesabı üzerinden gerçekleştirmiş olduğu paylaşımda; “Acun Ilıcalı, Sihirli Annem’in ardından Exxen için bir fenomen diziyi daha yeniden çektirecek. Ilıcalı, şimdi de Leyla ile Mecnun’un haklarını aldı. Geçen aylarda 10. yaşı kutlanan diziyi yine Onur Ünlü çekecek. Dizinin eski ekibiyle görüşmeler başladı. Çekimleri yaz aylarında başlaması planlanıyor” ifadelerine yer verdi.

Leyla ile Mecnun dizisi neydi? Nasıl bitti?

Şubat 2011 ile Ocak 2014 tarihleri arasında 3 yıl boyunca aralıksız TRT ekranlarında izleyicilerin beğenisini kazanan Leyla ile Mecnun, türünün Türkiye’deki en başarılı örneklerinden biri olarak kabul edilen bir absürt komedi dizisiydi. Konuları ele alış biçimiyle oldukça geniş bir hayran kitlesi oluşturmayı başaran dizi, buna rağmen final bile yapmadan ekranlara veda etmişti.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir