Dünyanın en büyük teknoloji şirketleri arasında yer alan Lenovo, MWC2024’te saydam ekranlı bir dizüstü sergiledi. Resmi olarak başlayan MWC2024 etkinliğinde en çok dikkat çeken ürünlerden birisi kesinlikle yine Lenovo tarafından konsept olarak sergilenen saydam ekranlı dizüstü ekran modeli oldu.

Saydam ekranlı televizyonların artmaya başladığı günümüzde süreci dizüstü ekran tarafına da getiren şirket, bu konsepti yakında bir zamanda üretime alma gibi bir amacı ise henüz bulunmamakta.

Lenovo Project Crystal, Dizüstünde Kamerada Olacak

Şimdi ki aşamada Project Crystal olarak isimlendirilen bu ürün, özel bir 17,3-inç microLED ekran sunuyor. Ayrıca 720P çözünürlüğünde elde edilen saydam yapının etkisiyle üç kenarda çerçevesiz yapıda görünüm sunuyor. Ancak altta geniş bir alan mevut. Fiziksel olarak değil dokunmatik tuşlar üzerine kurulan model, gerçekten ilginç durmakta. Çok farklı bir Windows 11 deneyimini kullanıcılarına getiriyor.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketleri arasında yer alan Lenovo, MWC2024’te saydam ekranlı bir dizüstü sergiledi.

Çoğu kişinin anlamsız bulduğu Project Crystal arayüzü yazılımsal olarak tersine çevirebiliyor durumda. Bu sayede ekrandakileri diğer tarafa göstermek için dizüstünü döndürmek gerekmiyor.

Normal durumda 1.000 nit, maksimumdaysa 3.000 nit parlaklık sunabildiği resmi olarak verilen sınırlı sayıdaki detaylarından olan ekran, söylendiği kadarıyla beyaz arayüzlerde saydamlığını kaybetmesi dikkat çekiyor. Hepsine ek olarak cihazın arkasında obje algılama için bir kamera da yer almakta. Elbette herhangi bir fiyatın verilmediği Lenovo imzalı bu değişik ürün, bir gelecek gösteriminde olduğu bu geleceğin ise 2-3 yıl daha uzakta olduğu düşünülüyor.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir