Kurumsal yatırımcılar için önemli bir karar kripto para borsası Binance tarafından paylaşıldı. Paylaşılan bu karar ile yatırımcılar teminatlarını soğuk cüzdanlarda tutabilecek.

strongkurumsal yatirimcilar icin onemli bir karar binance tarafindan paylasildistrong

İşlem hacmi açısından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance artık, yatırımcıların teminatlarını soğuk cüzdanlarda tutabileceklerin haberini verdi. Özellikle kaldıraçlı pazarlarda işlem yapanları direkt olarak etkiliyor.

Bloomberg’in haberine göre Binance, kurumsal yatırımcıların kaldıraçlı pozisyonlar için kullandıkları teminatlandırılmış kriptolarını platform dışında tutmalarına izin verecek. Yatırımcılar, varlıklarını soğuk cüzdanlarda barındıracak olan Binance Custody ile güvence göndermesine olanak sağlayacak.

Şu anda kripto yatırımcıları borsada alım-satım için kullanacakları varlıklarını borsada tutmak durumundalar. İçinde bulunan bu durum kripto para yatırımcılarının güvenlik konusundaki endişelerini artırıyor. Açıklanan bu karar ile yatırımcılar, varlıklarını cüzdanlarında tutup, piyasada da işlem yapabilecek.

Binance’ın yaptığı bu yenilik likidite krizi ile karşı karşıya olmadığına yönelik bir adım olarak da ele alındı. Geçtiğimiz hafta Binance’ın yatırımcı kaybettiğine yönelik iddialar da gündeme gelmişti. Geçtiğimiz hafta Binance, geleceğe yönelik büyüme ve genişleme planları hakkında açıklamalarda bulunmuştu. Ayrıca Binance, geçen hafta kripto kışından olumsuz yönde etki alan ve işten çıkarılmaların arttığı rakiplerine göre işe alım gerçekleştireceğini duyurmuştu. Verilen bu yeni karar ile borsadaki işgücü hacminin yüzde 15 ila 30 oranında yükseleceğini bildirmişti. Ayrıca şirket, İsveç Mali Denetleme Kurumu‘ndan onay alındığını açıklamıştı. İsveç, kripto para borsası Binance’a yetki veren yedinci AB ülkesi olmuştu.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir