2023’ün en iyi performans gösteren fonu Bloomberg’in verilerine göre Ocak ayında %100’ün üzerinde kazançla az bilinen Valkyrie Bitcoin Miners ETF ( WGMI ) oldu.

strongkripto para etf 2023te yuzde yuz kazanc sagladistrong

ETF’nin rallisi, yatırımcılar için bir rahatlama çünkü WGMI, Bitcoin’in ( BTC ) yaklaşık %70 değer kaybetmesine neden olan genel piyasa gerilemesinden etkilenen 2022’de yaklaşık %80 kaybetti. İlginç bir şekilde, BTC 2023’te hemen hemen %40 arttı.

Bajaj’a göre: “Bitcoin yıldan yıla %40 arttı, bu da temel hisse senetlerine olan talebi artırıyor. Artı, bu hisse senetlerinin çoğu ince işlem görüyor, bu nedenle fazla alım olduğunda, bazı yüksek fiyat sapmalarına neden olacak.”

ETF kazanç dalgası, VanEck Digital Assets Mining ETF ( DAM ), VanEck Digital Transformation ETF ( DAPP ), Global X Blockchain ETF ( BKCH ) ve Bitwise Crypto Industry Innovators ETF ( BITQ ) %60’dan fazla ralli yaptı.

Madencilik şirketlerinin belirsizlikle karşı karşıya olmalarından sonra  farklı kuruluşların hayatta kalma mekanizmalarını benimsediği 2022’nin en düşük seviyelerinden sonra kükreyerek işlerine geri döndüğünü belirtmekte fayda var.Örneğin, Finbold tarafından bildirildiği üzere: “2022’de madenciler kripto kışının etkilerine boyun eğdiler ve operasyonlarını sürdürmenin bir yolu olarak satışlarını  ‘ HODLing ‘ şeklindeki tarihsel stratejiden uzaklaştırdılar.” ifadelerine yer verildi.

Son olarak, piyasa, devam eden iflas başvuruları ve FTX kripto borsasının çöküşünden kaynaklı olarak serpintilerle devam eden belirsizliği görmezden geldi.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir