Geçtiğimiz aylarda iPhone 14 serisini satışa sunan Apple’ın iPhone 15 ile ilgili çalışmaları hakkında söylentiler gelmeye başladı. 

iPhone 15 serisinde yeni bir tasarımın benimseneceği ve kavisli kenarların tercih edilmesi bekleniyor. Muhtemel iPhone 15 hakkında tasarıma dair çeşitli bilgiler elde edilirken, öncelikle tasarımın değişeceğini söylemek mümkündür. Apple iPhone 14 serisi yalnızca birkaç ay önce kullanıcıların beğenisine sunulmuş olsa da, serinin devamı iPhone 15 hakkında da yeni bilgiler gelmeye başladı. 

iPhone 15 yeni bilgilerle anılıyor

Bilindiği üzere Apple, iPhone 14 serisi de dahil olmak üzere uzun yıllardır tasarım konusunda yuvarlatılmış kenarlara ve keskin köşelere sahip bir tasarımı tercih ediyor. Yakın zamanda paylaşılan bilgilere göre ise bu durum iPhone 15’te değişebilir. Eski iPhone 5C ile bilinen kavisli kenar tasarımının iPhone 15 ile gelebileceği söylendi. Ancak Forbes tarafından aktarılan rapor, Cupertino merkezli teknoloji debinin iPhone 15 ile yeni bir tasarım tercih etmek konusunda kararlı değildir. Görüldüğü üzere Apple, iPhone 15’in kavisli kenar tasarımı hakkında son kararı henüz paylaşmadı. Yani şöyle ki marka iPhone 15 konusunda tasarım detayını henüz tamamlamadı. Bir diğer açıdan değerlendirmek gerekirse iPhone 15’in en erken en erken Eylül 2023 yılında tanıtılması bekleniyor. Bu anlamda düşünüldüğünde Apple’ın tasarım çalışması konusunda epey zamanı vardır. Konuyla ilgili yapılan son sızıntılar, gelecek yıl sunulması beklenen yeni akıllı telefon serisinin titanyum kaplama özelliğine sahip olacağına dair söylentilerden de söz etti. LeaksApplePro tarafından aktarıldığı üzere söz konusu bu yenilik, sadece yan çerçevede bulunacak. 

OPPO Find N2 Flip’in tasarımı ortaya çıktı

1990 doğumlu yazar, 10 yılı aşkın süredir editör ve içerik yazarı olarak çalışmaktadır.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir