iOS 15.4 ve iPadOS 15.4 bugün piyasaya sürüldü. Gelelim güncellemeyle gelen yeni özelliklere.

Yaklaşık iki aylık beta testinden sonra iOS 15.4 ve iPadOS 15.4 artık kullanılabilir. durumda. Yeni güncellemelerle kullanıcılara pek çok yeni özellik sunuluyor. Bu özellikler arasında Evrensel Kontrol, maske takarken Face ID kullanma desteği, yeni emoji ve daha fazlası gibi dikkate değer yenilikler yer alıyor. İşte Apple’ın resmi sitesinde yer alan bilgilere göre yeni güncelleme ile sunulan özellikler;

iOS 15.4 ve iPadOS 15.4 güncellemesi ile gelen özellikler

iOS 15.3 yayımlandı

Maske ile Face ID: iOS 15.4, iPhone’nunuzun yüzünüzde maske varken bile sizi tanımasına olanak sağlıyor. Bu yeni özelliği kullanmak için güncellemenin yüklenmesinin ardından yüzünüzde bir maske ile yeni bir Face ID ayarı yapmanız gerekiyor. Maske ile Face ID özelliği iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max and the iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max için geçerli. 

-Yeni emojiler: iOS 15.4 37 farklı yeni emojiyi de kapsıyor. Bu yeni emojilerin, emoji 14.0 koleksiyonun bir parçası olduğu ifade ediliyor. 

Evrensel Kontrol: iPadOS 15.4 ve macOS 12.3, uzun zamandır beklenen Evrensel Kontrol özelliği için resmi olarak destek getiriyor. Evrensel Kontrol, aşina olmayanlar için tek bir fare ve klavye kullanarak birden fazla iPad ve Mac’i kontrol etmenize izin vererek Apple ekosisteminin entegrasyonunu daha da derinleştiriyor. 

Kısayol otomasyonları: iOS 15.4 ve iPadOS 15.4, arka planda başlık bildirimi gerektirmeden Kişisel Otomasyonları çalıştırma desteği ekliyor. Yeni bir geçiş, Kişisel Otomasyonlar için bildirimleri kapatmanıza olanak tanıyor. 

Ödemek İçin Tıkla: iPhone’u temassız bir ödeme sistemine dönüştüren “Tap to Pay” özelliğinin geçtiğimiz aylardaki resmi duyurusunun ardından, iOS 15.4 bu özelliği etkinleştirmek için API’yi içeriyor. Üçüncü taraf uygulamalar tarafından desteklenmesinin ardından bu özellik, işletmelerin iPhone’ları kullanarak NFC, Apple Pay ve daha fazlasını kullanarak temassız ödemeleri kabul etmesine olanak tanıyacak. 

Yeni Siri Sesi: iOS 15.4, Amerikan opsiyonunu kullanan kullanıcılar için yeni bir ses seçeneği içeriyor. LGBTQ+ topluluğunun bir üyesi tarafından kaydedilen bu yeni Siri sesi, kullanıcılara yeni bir ses seçeneği sunuyor. 

-iCloud ayarlarında yeni Özel E-posta Etki Alanı Kullanıcı Arayüzü 

Apple Cüzdan widget’ı 

-Anahtar zinciri parolalarına notlar ekleme 

-Kilidi açmadan Apple Pay’i açarken yeni yetkilendirme ekranı 

-Büyüteç uygulamasında kamera seçebilme 

-İşletim sistemi ve Share Sheet genelinde daha derin SharePlay entegrasyonu 

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir