CEO Mark Zuckerberg Instagram’a yeni bir kanal özelliği getirdiğini duyurdu. Meta’nın Instagram’daki yayın kanallarıyla kendi Telegram kanallarını tanıttığını duyurdu. (şu anda yalnızca mobil cihazlarda çalıştıklarını unutmayın, bu nedenle Mark Zuckerberg’in kanalını görmek için elinizde telefonunuzun olması yeterli olacaktır.)  

Instagram ve telegram
Instagram ve telegram

İçerik oluşturucular yeni formatla beraber, kanalı takip etmek isteyen kapsamlı bir takipçi kitlesine özel güncellemeler yayınlayabiliyor ve onlara özel mesajlar atabiliyor. Bu takipçiler, anketlerde oy kullanabilirler ve paylaşılan her gönderiye emoji ile tepki verebilirler. Tüm bunlara rağmen abone oldukları kanallarda herhangi bir gönderi paylaşımı yapamayacak.  

Bu Özellikteki Güncellemelerin İlerleyişi Nasıl Olacak?

Mark Zuckerberg’in Meta Channel adlı kanalı, Zuckerberg’in “Meta’da geliştirmekte olduğu tüm ürünler ve teknolojilerle ilgili haberler ve güncellemeleri” paylaştığı bir yer olacak. Haberleri önce Meta Channel’da paylaşacağını söylüyor. Bu da insanların onu daha fazla takip etmesine sebep olacak. 

Mark Zuckerberg, ileride kanalların, konuk oyunculuğu, AMA’lar ve daha fazlasıyla işbirliklerini destekleyeceğini söylüyor. Kanallar başlangıçta yalnızca Instagram’da mevcut olacak ve kullanabilecek. Önümüzdeki aylarda Messenger ve Facebook’a geleceği açıklandı.

Şu anda özellik, aralarında snowboard yapan Chloe Kim ve yayın kanallarını başlatacak olan yayıncı Valkyrae’nin de bulunduğu seçkin bir içerik oluşturucu grubuyla test ediliyor. Meta’nın bu özellik için bekleme listesi var ve bunun şimdiden dolu olduğu söyleniyor.

Eğer erişim elde etmek istiyorsanız, Instagram’ın gelen kutusu kısmından bir kanal oluşturabilirsiniz ve yakınınızda başka kişilerin bu kanallara erişim sağlayıp katılmasını sağlamak için oluşturduğunuz kanalın bağlantısını profilinize link olarak bırakabilir ve sabitleyebilirsiniz. Bu kanalları sizi takip eden tüm kullanıcılara açık hale getirebilirsiniz. Bir diğer seçenek ise isterseniz sadece ücretli abonelerinize özel içerikler de yapabilirsiniz. 

Kurulan bu yeni kanallar, içerik üreten kişilerin geniş bir kitle ile paylaşması sonucunda çok yararlı bir iletişim aracı haline gelebilir. Twitter’da olup bitenlere ilişkin genel belirsizlik göz önüne alındığında, Instagram izleyicilerinin kolayca erişebileceği yeni bir metin tabanlı yola sahip olmak içerik oluşturucuları rahatlatabilir.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir