Popüler sosyal medya uygulaması Instagram’da birçok hikaye filtresi bulunuyor. Özellikle Spark AR Studio servisinin herkese açılmasından sonra, kullanıcıların kendilerinin geliştirmiş olduğu filtreler ile Instagram’ın filtre kütüphanesi bir hayli gelişmiş durumda. Bizde sizlere bu içeriğimizde Instagram’da istediğiniz bir filtreyi nasıl bulabileceğinizi göstereceğiz. Özellikle Instagram üzerinde kısa sürede popüler olan ve viral bir hale gelen “Hangi X karakterisin” filtrelerinden güzellik filtrelerine kadar geniş bir filtre havuzu bulunuyor. Ancak platformda istediğiniz bir filtreyi bulmak veya  benzer diğer filtreleri bulmak oldukça zor oluyor. 1 milyarın üzerinde kullanıcı sayısına sahip olan Instagram, filtre galerisine bir hashtag arama sistemi getirmemiş durumda. Ancak farklı filtreler keşfetmek istiyorsanız, bu noktada filtreler arasında istediğinizi seçebilirsiniz.

Instagram’da istediğiniz filtre nasıl bulunur?

1 1582902562

İlk olarak Instagram’ın filtreler arşivine erişmeniz gerekiyor. Bunun için hikaye çekim ekranındayken, filtreleri en sola kaydırarak “Efektlere göz at” seçeneğine tıklayın ve efekt galerisi sizleri karşılayacaktır. Buradaki efektler karışık bir şekilde sıralanırken, daha çok favori efektleri ön planda gözüküyor. Bu noktada Instagram’ın bu efektlerini gezebilir ve dilediğinizi seçebilirsiniz. Ekran üzerinde yer alan bazı kategoriler üzerinden ise o kategoriye yönelik efektlere göz atabilirsiniz. Efekti seçtikten sonra “Şimdi dene” seçeneğine tıklayarak efekti canlı olarak deneyimleyebilirsiniz. Yine aynı ekran üzerinde “efekti kaydet” seçeneği ile efekti kaydedebilirsiniz. Kaydettikten sonra artık hikayeler ekranınıza söz konusu efekt eklenmiş olacaktır.

Başka bir kullanıcıda görmüş olduğunuz filtreyi bulmak için ise o filtre üzerine tıklayabilir ve kaydedebilirsiniz. Kişinin kullanıcı adının hemen altında yer alan filtre adına tıkladıktan sonra anlık olarak filtre görüntülenecek ve üç nokta kısmından erişeceğiniz seçenekler ile ise kaydedebileceksiniz. Diğer yandan filtre sayfası üzerinden filtre geliştiricilerinin diğer filtrelerini de görebilirsiniz.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir