Dünyanın en popüler çevrim içi sosyal medya uygulaması Instagram için yepyeni özellikler gelmeye devam ediyor. Kullanıcı deneyimini daha iyiye ulaştırmayı hedefleyen ve güvenliği arttırmaya önem veren Meta’dan son dakika sessiz mod özelliğini duyurdu, bu özellik sayesinde uygulama kullanımına istediğimiz zaman ara verebileceğiz. 

instagrama sessiz mod ozelligi geldi

Instagram yeni güncellemesi ile karşımızda

Yeni güncelleme sayesinde kullanıcılar hesapları sessize alarak gelen tüm  bildirimlerini susturabilecek ve DM’den mesajlara otomatik geri dönüş bildirisi yapılarak uygulamada aktif olmadığınızı arkadaşlarınıza bildirebilecek.

Paylaşılan deneyimlere bakıldığında sessiz moda geçen kullanıcılar profilinde ibarelere yer verecek ve modun ne kadar süre boyunca kapalı kalacağını zamanlayıcı sayesinde ayarlayabileceğiz, mod kendini bu sayede otomatik olarak aktifleştirecektir. 

Oldukça başarılı olabileceği düşünülen bu özellik sayesinde çalışma süresi boyunca, trafikte ve okulda dersler sırasında kapatabilir tüm odağımızı yaptığımız işe verebiliriz  ve bu özellik kapatıldığında ise kaçırılan tüm bildirimler geri alınabilecektir. 

Yeni sürüm Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, İrlanda, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’da aktifleştirildi. Şimdilik Türkiye’ye ne zaman geleceğine dair bir bildiri yayınlanmadı. Kullanıcılar yeni özelliğin gelmesini sabırsızlıkla beklemekte.  Sizler bu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir