Instagram’dan sıklıkla paylaşım yapan sosyal medya analisti Alessandro Paluzzi, Instagram’ın yeni bir beğeni reaksiyonu üzerinde çalıştığını duyurdu. Paluzzi’nin Twitter üzerinden yaptığı paylaşım göre yeni beğeni reaksiyonu hala test aşamasında. Paluzzi,  Instagram’ın yeni beğeni reaksiyonuna dair herhangi bir teknik detay paylaşmadı ancak yaptığı paylaşımda  yeni beğeni reaksiyonunun nasıl göründüğüne dair bir video paylaştı. 

instagramin yeni ozellikleri ortaya cikti

Platformun üzerinde çalıştığı yeni özelliğe göre Instagram beğeni sembolünü daha çok öne çıkarmaya çalışıyor.Paluzzi de yaptığı Twitter paylaşımında test edilen bu yeni reaksiyonun beğeni sembolünü daha çok öne çıkardığını söyledi. 

Şu an Instagram üzerinden beğeni yaptığımızda, mevcut olan beğeni tepkisinde, fotoğrafa çift tıkladığımızda, fotoğrafın tam ortasında beyaz bir kalp çıkıyor. Diğer yandan fotoğrafın altında bulunan kalp simgesine dokunduğumuzda, fotoğrafta herhangi bir tepki belirmiyor.  Paluzzi’nin paylaşmış olduğu videoya göre, test aşamasındaki yeni beğeni reaksiyonunda beğeni yapıldığında aşağıdan yukarıya doğru kırmızı bir kalp hareket ediyor. 

Bu yeni sürüm şu an da test ediliyor ancak kararlı sürüme ne zaman geçileceği henüz belli değil. Kısa sürede yeni sürüme geçilmesi muhtemel.  Dev sosyal medya platformu ayrıca geçtiğimiz günlerde Mağaza sekmesinin kalkacağını açıkladı. Adam Mosseri’ye göre, küçük girişimcilerin ve markaların bu platform üzerinden satış yapmasını sağlayan Mağaza sekmesi, ilerleyen günlerde daha sade ve kullanışlı bir şekilde dönecek. 

Değişime gidilmesinin sebebi ise Instagram’ın Reels ve Hikayelerinin çok daha fazla öne çıkmasının sonucu, Mağaza sekmesinin geri planda kalmasıydı. Instagram yeni Mağaza sürümünde özellikle kullanıcının deneyimi esas alınarak ,önceye göre Mağaza kullanımını artırmayı hedefliyor. 

Sosyal medyanın devi Instagram’ın yeni beğeni reaksiyonunun kullanıcılar tarafından nasıl karşılanacağı merak konusu.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir