Huawei akıllı telefonların yeni sıra MateBook markası altında yeni dizüstü bilgisayarlarını da piyasaya sürmeye devam ediyor. Şirket yapılan son açıklamaya göre 23 Aralık tarihinde özel bir lansman düzenleyecek ve bu lansmanda yeni MateBook dizüstü bilgisayarlarını piyasaya sunacak.

Amerika Birleşik Devletleri tarafından Huawei’ye uygulanan yaptırımlar nedeniyle şirket son dönemlerde zorlu bir dönemden geçiyordu ve bu durum çoğu ürünün tanıtılmasını ve geliştirilmesini geciktirmişti. Ancak şimdi kendi işletim sistemleri ve teknolojileri ile yeniden eski günlerine dönmek isteyen şirket, MacBook serisinin de yeni iddialı versiyonunu piyasaya sunacak.

23 Aralık tarihinde içinde gerçekleştirilecek etkinlik için Huawei resmi olarak duyurular yaptı ve özel afişleri paylaştı.

MateBook
MateBook için paylaşılan tanıtım afişi

Yeni MateBook özellikleri neler olacak?

Paylaşılan afişler, yeni modellerde yer alacak bazı özelliklere ışık tutuyor. Akıllı telefon, tablet, monitör ve diğer teknolojik cihazlar ile uyumlu bir şekilde çalışılacağı çok net bir şekilde görülebilen MateBook serisinde Böylece özel iş birlikleri ve ortak çalışmalar yapılabilecek. Şirketin ön kamerasındaki özel sensörler yardımıyla kullanıcı takibi yapılacağı ve temassız kontrol için yeni özelliklerin de kullanıma sunulacağı belirtiliyor. Jest tanıma ve yüz ifadeleri ile çeşitli işlevleri yapabilecek olan kullanıcılar, böylece yeni modeller ile yepyeni bir deneyim de yaşayabilir.

Afişlere rağmen 23 Aralık’ta Çin’de piyasaya sürülecek olan ürünün adı veya ürün grubu açıklanmadı. 

1990 doğumlu yazar, 10 yılı aşkın süredir editör ve içerik yazarı olarak çalışmaktadır.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir