Google’ın metinden video oluşturan üretken yapay zekâ aracı Google Vids sınırlı sayıda kullanıcılara açıldı.

AI son dönemlerde en çok heyecanlandıran teknolojiler arasında yer alıyor ve pek çok teknoloji firması kendi yapay zekâ araçlarını oluşturmak için aksiyon alıyorlar. Başta gelen firmalardan biri de elbette Google. Teknoloji devi, bu alandaki ivmeden yararlanarak alana ilk girenlerden biri olmak için çalışıyor. Bünyesindeki “Gemini AI” aracını da tanıtan Google, şimdi de Google Vids ile karşımıza çıkıyor. Nisan ayında duyurulan yapay zekâ uygulaması bazı kullanıcılar için açılmış durumda. Google Docs, Sheets ve Slides gibi araçlarla da çalışabilen uygulama, verilen metin promtlarından video oluşturabiliyor. 

Google Vids Şu Anlık Belirli Kullanıcıların Hizmetinde

Google Workspace’e eklenen Google Vids, ilk aşamada sadece bazı kullanıcılar için açıldı ve böylelikle test aşaması da başlamış oldu. Google’ın blog sayfasında yaptığı açıklamaya göre bu araç, test edildikten ve ince ayarları da tamamlandıktan sonra sırayla diğer kullanıcılara da açılacak. 

Google Vids şu anda OpenAI’ın Sora aracı kadar etkileyici gözükmese de; storyboard oluşturmak, metin ile sahneler oluşturmak, videolar veya ses kayıtları için senaryo oluşturmak gibi hizmetler sunuyor. Ayrıca stok görseller ve videolar ile de çalışmaları ilerletmek mümkün oluyor. 

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir