Google, yazılım sanallaştırma alanında önde gelen Cameyo’yu satın alarak, ChromeOS platformuna sanal Windows uygulama desteğini daha kapsamlı bir şekilde entegre etmeyi planlıyor. Cameyo’nun teknolojisi, Windows uygulamalarının ChromeOS üzerinde çalıştırılmasına imkan tanıyor. 

Geçen yıl Google, Cameyo ile birlikte çalışarak, ChromeOS üzerinde eski Windows masaüstü uygulamalar için sanal uygulama deneyimi sunmuştu. Bu entegrasyon, yerel dosya sistemine erişim, sanal uygulamaların ilerici web uygulamaları olarak kullanılabilmesi ve gelişmiş pano desteği gibi özellikleri içermekteydi. Bu işbirliği, ChromeOS kullanıcılarının Windows uygulamalarına sonsuz erişimini sağladı. 

Google, BT Yöneticileri Uygulamaları Dağıtmasını ve Yönetilmesini Kolaylaştırıyor

Cameyo’nun kurucu ortağı ve CMO’su  Robb Henshaw, bu satın alımın sanal uygulamaların daha derin entegrasyonunu sağlayacağını belirtti. Bu entegrasyonlar, son kullanıcı deneyimini iyileştirmenin yanı sıra BT yöneticilerinin uygulamaları dağıtmasına ve yönetilmesinde kolaylaştıracak.

Google, Windows Uygulama Desteğini Geliştiriyor
Google, Windows Uygulama Desteğini Geliştiriyor

Bulut ve web tabanlı teknolojilerin yaygınlaşmasıyla birlikte, Google’ın Cameyo’nun sanal uygulama desteğini kullanarak daha fazla işletmeyi ChromeOS’a çekme fırsatı bulduğu görülüyor. Bu gelişme, işletmelerin ChromeOS’u tercih etmelerini Windows yerine kolaylaştırabilir.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir