Samsung Galaxy Unpacked etkinliğinde yeni telefon modelleri tanıtıldı. Bunlar, Galaxy Z Flip6 ve Galaxy Z Fold6. Cihazlarda yeni bir özellik daha bulunuyor. Google bu cihazlara Gemini AI teknolojisini entegre ediyor. 

Katlanabilir telefon modelleri olan Galaxy Z Flip6 ve Z Fold6’da Gemini AI’yı kullanmak için ekranın köşesini yukarı kaldırarak ya da “Hey Google” diye seslenerek aktif hale getirebilirsiniz. Z Fold6 modelinin ekranında Gemini chatbot’u yüzen bir pencere olarak kullanıcılarla buluşacak ancak bu pencereyi istediğiniz şekilde taşıyabilir ve boyutlandırabilirsiniz. 

Youtube TV’de ekranınızı bölebileceksiniz

Google tarafından yapılan açıklamaya göre ise Youtube TV aboneleri Fold6 modelinin ekranında çoklu görünüm özelliğine izin verecek. Kullanıcıların aynı anda birden fazla spor karşılaşmasını multiview özelliği ile izleyebileceğini belirtti. 

Gemini AI’ın yenilikçi özellikleri ile Youtube’da izlediğiniz video hakkında anında bilgi sahibi olabileceksiniz. “Bu video hakkında soru sor” seçeneği ile izlediğiniz video için daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Galaxy Z modellerinde dikkat çeken bir diğer özellik ise Google Lens ile çeviri ve matematik, fizik gibi problemlerinize yardımcı olabilecek bir yapay zekanın bulunmasıdır. Bu özelliği Z Fold6’nın stylus destekli kılıfı ile birlikte kullandığınız takdirde özellikler daha işlevsel çalışıyor. 

Galaxy Watch yazılımları geliştiriliyor

Samsung Galaxy Watch yazılımları iyileştiriliyor

Samsung Galaxy Unpacked etkinliğinde telefonların haricinde akıllı saatlere yapılan yenilikler de tanıtıldı. Galaxy Watch 7 ve Galaxy Watch Ultra modelleri yeni çıkan akıllı saat modellerinden ve bu saatler Wear OS 5 ile birlikte çalışıyor. Google bu yazılım ile birlikte Samsung akıllı saatlerinin daha iyi pil ömrü ve performansı olacağını belirtti. 

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir