Google, RCS için hayati önem taşıyan bir özellik geliştirdi. Kullanıcılar, bu özellikle birlikte acil yardım ekiplerine mesaj atma imkânına sahip olacaklar.

Google, Android ekosisteminde benimsenmiş olan RCS sisteminde 911 servisi ile mesajlaşma imkânı sunulacağını bildirdi. Bu durumda kullanıcılar acil bir durum anında sağlık ekipleriyle mesajlaşabilecek, hatta fotoğraf veya video gönderimi yapmaları bile mümkün olacak. Bir trafik kazası durumunda acil durum yetkililerini telefonla aramak her zaman mümkün olmayabiliyor. Kullanıcı, gönderdiği mesajın acil durum servisi tarafından alınıp alınmadığını ve hatta okuma bildirimini bile görecek. Hassas konum paylaşımı da yine RCS üzerinden sağlanacak.

RCS
RCS

Özellik Önce ABD’de Kullanıma Sunulacak

Google’ın yaptığı açıklamaya göre Google Mesajlar uygulamasına entegre edilecek RCS özelliğini kullanmak ilk aşamada ABD’de mümkün olacak. Ayrıca bu özellikten sadece Android kullanıcıları yararlanacak. Ancak Apple’ın da RCS sistemini benimseyeceği tahmin ediliyor. Yıl sonuna doğru ABD’deki tüm akıllı telefon kullanıcıları, Google’ın acil durum mesajlaşma özelliğine erişebilecekler.

RCS

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir