Google AI, Google’ın yapay zeka ve makine öğrenimi konusundaki araştırma ve geliştirme çalışmalarını yürüten bölümüdür. Bu bölüm, Google’ın ürün ve hizmetlerinde kullanılmak üzere yenilikçi yapay zeka teknolojileri geliştirir. Google Pixel 9 ise  Google’ın en son akıllı telefon modelidir ve gelişmiş donanım özellikleri ile dikkat çeker. Pixel 9, Google AI teknolojilerinden yararlanarak, kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi amaçlar. Yakın zamanda da Google AI’ın sahip olduğu yapay zeka özellikleri ile beraber Pixel 9 serisi birleşmesi planlanıyor. 

Gemini’ye 3 Yeni Özellik Daha Geliyor

Sadece Pixel 9 serisinde değil Samsung S23 telefonlarda da bulunan Google AI hizmetlerinden Gemini’ye ek olarak üç özellik daha geliyor. İlk olarak Add me (beni ekle), bu özellik ile beraber grup fotoğraflarında eksik olan kişiler başka bir fotoğraftan taranarak istenilen fotoğrafa eklenebiliyor. Sadece seçilen yüzlerin ifade değişimi değil aynı zaman fotoğrafta seçtiğiniz farklı kişileri de birleştirerek başka bir fotoğraf oluşturabiliyor. 

İkinci olarak Studio özelliği, kullanıcıların yazdığı metinlere göre çıkartmalar, duvar kağıtları ve resimleri yapay zeka kullanarak oluşturan bir uygulama geliyor. 

Gemini’ye 3 yeni özellik daha geliyor
Gemini’ye 3 yeni özellik daha geliyor

Gizlilik İhlaline Uyan Ekran Görüntüleri Özelliği 

Son olarak Ekran Görüntüleri özelliği kayıt altına alınan görüntüleri otomatik olarak yakalamadan yalnızca kendi yakaladığınız ekran görüntüleri üzerinde çalışacak gibi görünüyor. Çünkü fazlasıyla tartışma yaratan Recall (geri çağırma) özelliği bilgisayarınızda yaptığınız her şeyi otomatik olarak kaydederek aradığınız şeyleri yapay zekadan faydalanarak bulmanıza yardımcı oluyordu. Ancak çoğu kişi bu özelliğe gizliliği ihlal ettiği gerekçesiyle itiraz etmişti ve Microsoft Recall özelliğini kullanıma sunmayı ertelemişti. 

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir