Son zamanlarda internet üzerinde yer alan birçok hizmet, hizmetlerinden önce veya sonra kullanıcılarının karşısında reklamlar sunuyor. Pek çok hizmetin reklamlı aboneliğe ve reklamlı hizmetlere geçişi neredeyse zorunlu bir hal almaya başladı. Bu doğrultuda artık Microsoft da bu mağazasına reklamlara yer vermeye başladı.

Microsoft
Microsoft

Microsoft’tan Sevindiren Haber

Microsoft, birlikte çalıştığı geliştiricilerin Windows’taki Microsoft Store uygulamasında yer alan uygulamalarının veya oyunlarının reklamını doğrudan kendi bünyesinde yapabileceklerini duyurdu. Reklam politikasında yer alan bu yeni değişiklik ile birlikte Microsoft Store’nin de kullanıcılara sunduğu reklam hizmeti bulunmaya başladı.

Microsoft Store, “Store içerisinde yer alan uygulama ve oyun geliştiricilerinin doğru zamanda ve doğru yerde potansiyel müşterilerinin karşılarına çıkarak işlerini büyütmelerine katkı sağlamak ve Microsoft Store kullanıcılarına alışveriş tercihlerinde ilham vermek” amacı ile mağazaya reklam getirmeye karar verdiğini” söylüyor. 

Geçen yıl Microsoft Store’u 900 milyondan fazla kullanıcının ziyaret etmesinin ardından bu ziyaretlerin reklamverenler için büyük bir avantaj olabileceği düşünüldü.

Herkes Reklam Verebilir Mi?

Microsoft, bütün geliştiricilerin uygulamalarının ve oyunlarının reklamını Microsoft Store üzerinde yapabileceğini söylüyor. Microsoft’a göre bu reklamlar Windows 10 ve 11 cihazlarında da yer alabilecek.  Ayrıca Microsoft, geliştiricilerin reklam verebilmeleri için mağazada yer alan en az bi uygulamalarının bulunması gerektiğini belirtiyor. 

Geçtiğimiz aylar içerisinde Windows 7 ve Windows 8’den desteğini tamamen geri çeken Windows Mağazası için aldığı reklam kararı doğrultusunda, yürüteceği reklam çalışmalarının başarılı olup olmayacağı herkes için merak konusu halini aldı.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir