Cihazınızın veya satın almak istediğiniz cihazlarda gerçek performansını kusursuz şekilde ölçmenize olanak sağlayan Geekbench 6 yayınlandı. 

stronggeekbench 6 yenilikleriyle geldistrong 1

Geekbench 2019 da yayınlanan beşinci sürümün ardından Geliştirici Primate Labs, Geekbench’i modern işlere yönelik veri tabanlarını kullanarak test etmek amacıyla güncellendi. Geekbench 6 ile uygulama, artık test yaparken daha fazla veri kullanacak. Geekbench 6 2023’te akıllı telefonunuzu kullanma şeklinizi ölçmek için yeniden tasarlandı ve geliştirildi. Genelde bir cihazın diğerinden daha güçlü olup olmadığını görmemize olanak sağlayan bu uygulama, yenilenen özellikleri ile kullanımına sunuldu.

Geekbench’in bu yenilenmesindeki en büyük değişiklik, daha modern akıllı telefon kullanımını daha iyi yansıtacak şekilde veri kümelerini güncellemesi oldu. Bunun dışında Modern seb tasarım standartlarını temsil eden HTML örnekleri de eklendi. İçe aktarma testleri için daha geniş bir görüntü kitaplığı ve navigasyon için daha büyük haritalar uygulamaya dahil edildi.

Geekbench 6 Özellikleri Artırıldı

2023’ün akıllı telefon ve cihaz kullanımını daha iyi yansıtırken uygulamaların günlük olarak işlediği iş yüklerine yakın sonuçlarda verecek. Geekbench’in geliştirici Primate Labs, makine öğrenimini ve diğer heterojen hesaplamalı iş yüklerinin bir akıllı telefon performansıyla daha iyi ölçüm olduğunu belirterek platforma yeni testleri ekledi.

  • Arka plan bulanıklaştırma testleri,
  • Gelişmiş ışın izleme,
  • Yapay zeka nesne algılama
  • İstenmeyen nesneleri fotoğraftan otomatik kaldırma,
  • Makine öğrenimi tasarımlarını kullanarak fotoğraflardaki nesneleri algılamayı ve etiketlemeyi,
  • Komut dosyası dillerini kullanarak metni analiz ederek işlemek ve dönüştürmek,
  • Görüntü kalitelerini daha yüksek çözünürlükte fotoğraflar,
  • PDF ve HTML5 testlerinde daha karmaşık ve büyük belgeler,
  • Navigasyon testlerinde daha büyük haritalar gibi 
  • Akıllı telefonunuzu gerçek bütünsel yeteneklerini daha iyi yansıtacak iyileştirmeler yapıldı.

Geekbench 6 Tamamen Ücretsiz Hale Geldi

Bunların dışında Geekbench 6’nın tüm ticari olmayan kullanımları tamamen ücretsiz hale getirildi. Ancak komut satırı otomasyonu, taşınabilir veya bağımsız sürüm sürüm ve çevrim dışı sonuç yöntemi gibi ek işlevlerin tümü ‘Pro’ sürümde mevcut. Bu sürüm ise sınırlı süre içinde %20 indirimli ve 79 dolar karşılığında satışa sunuldu. 

Değişen diğer konular ise, Kriptografi, daha önce toplam puanın %5’ini oluşturan bir kategori olarak tamamen çıkarıldı.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir