Apple yıllardır dokunmatik ekranlı Macbook’a karşı geliyordu. Sonunda bu  ısrarından vazgeçiyor! Yakın zamanda Macbook‘lar dokunmatik ekrana sahip olabilir. Detaylar haberin devamında yer alıyor…

dokunmatik ekranli macbook geliyor

Apple yıllardır süren direnmelerinden  sonra dokunmatik ekranlı Macbook’ları piyasaya getirmeye hazırlanıyor!  Bloomberg’in kaynaklarına göre Apple bu proje üzerinde aktif olarak çalışıyor ve 2025’te ilk dokunmatik ekranlı Macbook’ların piyasaya süreceğini i belirtiyor.

Şirket aynı zamanda bilgisayarlarında yenilemenin bir parçası olarak LCD ekrandan  organik ışık yayan diyot veya OLED teknolojisine  geçmeyi de hedefliyor. Bu haftanın başlarında Bloomberg’in yeni raporuna göre Apple’ın Apple Watch ve iPhone için kendi kendi ekranlarını üretmeyi hedeflediğini belirtti.

Apple Dokunmatik Macbook’a Sıcak Bakmıyordu

Bu zamana kadar Apple, Mac serilerine dokunmatik ekran getirme fikrine karşı çıkıyordu Apple Başkan Yardımcısı Craig Federighi de dokunmatik ekranlı bilgisayarları sevmediğini ve dokunmatik ekranla ilgilenmediklerini belirtmişti. Aynı zamanda Steve Jobs ‘da  bu konuya karşıydı ve bunu  “ergonomi açısından berbat” bir fikir olarak nitelendirmiştir. Şirket  dokunmatik ekran isteyen kullanıcılarına iPad kullanmaları önerisinde bulunuyordu. 

Apple ‘ın dokunmatik ekran getirmeye yaklaştıran şey geçtiğimiz yıllarda Macbook serisine klavyede önemli fonksiyonları olan Touchbar’ı klavyeye eklemek olmuştu. Apple şirketi uzun süredir iPad ‘in piyasadaki en iyi dokunmatik ekranlı bilgisayar olduğunu iddia ediyordu.Apple dokunmatik ekranlı Macbook’ları piyasaya sürmeyi planlıyorsa bu düşünceden yavaş yavaş uzaklaşmak zorunda kalabilir.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir