2022 Haziranı’ında Türkiye pazarına giriş yapan ve ses getiren büyük olaylar neticesinde Türkiye’ye özel içerik eklemem kararı alan Disney Plus tekrar karar değiştirmiş gibi görünüyor. Disney’in önümüzdeki süreçte Türkiye’ye özel içerikler üretip yayınlaması bekleniyor.

14 Haziran 2022 tarihinde büyük bir yatırımla Türkiye pazarına giriş yapan Disney Plus, platforma özgü; Recep İvedik 7, Bursa Bülbülü gibi yerel yapımlarla ve Star Wars, Marvel dizi ve filmleri de dahil olmak üzere birçok kült yapımla kısa sürede ilgiyi üstüne çekmişti.

Disney Plus, Türkiye Pazarına Geri Mi Dönüyor?
Disney Plus, Türkiye Pazarına Geri Mi Dönüyor?

Disney Plus Türkçe İçerikleri Neden Sildi?

Netflix ve Amazon Prime gibi dev rakipleri karşısında beklenmeyen bir ivme yakalayan Disney Plus, Atatürk dizisini duyurması ve sonrasında çeşitli camialardan gelen baskılarla iptal etmesi gibi süreçlerin ve Türk halkının aboneliklerini iptal etmesinin ardından 1 Temmuz 2023 tarihinde platformdaki tüm Türk yapımlarını kaldırmıştı.

Aradan geçen zamanın ardından, Disney+ yeniden Türkiye pazarına özel içerikler üretmeye başlamaya karar verdiği görülüyor. Gazeteci Birsen Altuntaş’ın haberine göre, Disney Türkiye yetkilileri Türkan Yurdam, Gülçin Çelik, Naz Yiğit ve Cenk Soner, Türkiye’deki bilinen dizi ve film yapımcıları / senaristlerle toplantılar yapmaya başlamış durumda.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir