Kripto piyasası hareketli günlerine devam ediyor.  Bu hareketlilikle bazı kripto oluşumlarının yeni kararlar almasında etkili oluyor. 2021 yılında yaşanan zirve süreç etkisini azaltıyor. Kripto endüstrisinde yaşanan sallantılarla birlikte bazı alışılmış değişiklikler boy göstermeye başlıyor.

japonya kripto piyasasindan coinbasein cekilisi 1

Coinbase’da bu süreçten etkilenen oluşumlar arasında yerini aldı. Etkilenme ile birlikte yeni kararlar vereceğini duyurmuştu. Yapılanma ile birlikte 950 kişiyi işten çıkarma kararı aldığını bildirmişti. Bu kararın ardından ilk adım Japonya’da gerçekleşti. En son alınan karar göre Coinbase, Japonya’daki çalışmalarını durduracağını belirti. Bunun üzerine Japonya’dan 16 Şubat tarihine kadar tamamiyle çekilmesini istedi.

Coinbase Japonya’dan ayrılma kararı aldı

Kripto para borsası içerisinde yer alan Coinbase hareketli grafiğe sahip piyasa durumundan ötürü Japonya’daki çalışmalarını durduracağını söyledi. Şirket bu açıklamayı bir blog gönderisinden duyurdu. Eylül ayında gerçekleşen FTX patlamasının ardından sektörde yatırımcıların kriptodan uzaklaşması gündem olmuştu. Bu süreç kripto endüstrisinde baskıya neden oldu. Yeni ve iştahlı yatırımcı beklerken birçok kripto borsası kararlar almak durumunda kaldı. Bu kararlardan birini de Coinbase vermiş oldu. 

Kripto borsasının değişkenliği nedeniyle Japonya’dan çekilme kararı alan Coinbase. Japonya müşterilerine belli bir süre izin verdi. O süreç içerisinde gerekli işlemleri yapmalarını ve yatırımlarını geri çekmelerini istedi. 16 Şubat’a kadar bu işlemler gerçekleştirilebilecek.

16 Şubat sonrasında yatırımlarını isteyenler belli prosedürlere tâbi tutularak işlemler gerçekleşecektir. Geçerli tarihe kadar geride kalan kripto varlıkları Japon yeni hâline getirilerek kullanılabilecek. Tarihten sonrasında ise varlıklarını almak isteyenler, bakiyeleri için Hukuk İşleri Bürosu işlemler sürdürecek ve gerekli koşullara göre işlem gerçekleştirilecektir.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir