Türkiye’de 778 salona sahip olan Cinemaximum isim ve logo değişikliğine gitti. Paribu ile yapılan çalışma sonrasında Cinemaximum adı Paribu Cineverse olarak değiştirildi. Değişiklik logoda da yapıldı. İşte detaylar.

Türkiye’de sinema denildiğinde akla ilk gelen yerlerden birisi olan Cinemaximum için yeni bir anlaşma imzalandı. CGV Mars Cinema Group ile yerli kripto para borsası Paribu arasında yapılan yeni anlaşma sonrasında logo ve isim değişti. Anlaşma 5 yılı kapsıyor. 5 yıl boyunca Paribu Cineverse adıyla hizmet verecek sinema zincirleri için özel bir lansman düzenlendi. Lansmanda ise Paribu CEO’su Yasin Oral ve CGV Mars Cinema Group CEO’su Jong Min Jung yer aldı.

Paribu Cineverse ne demek?

cinemaximum adi ve logosu degisti nbsp

Paribu Cineverse adının verilmesinde Paribu sponsorluğu vurgulanıyor. Cineverse adı ise Cinema ve Metaverse’den esinlenilerek belirlenmiş. Paribu ortaklığı sadece isim ve logoda değil, bilet satış sistemlerinde de etkili olacak. İlerleyen dönemlerde sinema biletleri için kripto para da kabul edilecek. Değişiklik sonrasında Cinemaximum’un adı tüm yerlerden kaldırılarak Paribu Cineverse ile değiştirildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Yasin Oral, “Paribu olarak, bizi geleceğe taşıyan değerlerin korunması, geliştirilmesi ve herkes için erişilebilir olması gerektiğine inanıyoruz. Bu sebeple bir teknoloji firması olarak sorumluluk alıyor ve bu alanlara katkıda bulunuyoruz. Sinema da bizim için yeni bir alan değil. Pandemiden bu yana desteklerimizle sinemanın yanında yer aldık. Kurduğumuz iş birlikleri ile ulusal ve uluslararası yapımların sinemaseverlerle buluşmasına destek olduk. Şimdi de sektörün en büyük oyuncusu CGV Mars Cinema Group ile birlikte sinemanın büyüsünü ve değerlerini koruyarak yarının sinemasını yaratmak için adım atıyoruz. Bu açıdan kurduğumuz iş birliği bizim için çok kıymetli. Sinema sektörü başta olmak üzere herkes için faydalı olmasını diliyoruz” dedi.

CGV Mars Cinema Group CEO’su Jong Min Jung ise  “Yeni yol arkadaşımız Paribu ile birlikte 5 seneye yayılan kapsamlı bir sponsorluk süreci başlıyor. Bu birliktelik için hepimiz çok heyecanlıyız. Yarının dünyasını ve aynı zamanda kültür sanat alanını sahiplenen Paribu’nun yeni iş ortağımız olmasından dolayı büyük bir mutluluk duyuyoruz. Önümüzdeki süreç, ‘yeni sinema evreni’ni oluşturduğumuz bir süreç olacak. Yeni festivallerle ve yeni projelerle sektöre katkıda bulunacağımız yeni dönemde güçlenerek büyüyeceğiz.” diyerek düşüncelerini dile getirdi.

Hakan Editör

Yazar, 10 yılı aşkın süredir editör ve içerik yazarı olarak çalışmaktadır.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir