Apple’ın dün akşam gerçekleştirdiği WWDC 2024 Etkinliği, yapay zekâ ile ilgili çok büyük gelişmeler sahneye taşıdı. OpenAI ile bir iş birliği yapan Apple, müşterilerine gündelik hayatlarında kullanabilecekleri tonla yapay zekâ özelliği sundu. Dün akşam Apple’ın OpenAI ile yaptığı ortaklıkla ilgili önemli bir açıklamalar geldi. CEO Sam Altman, konuyla ilgili görüşlerini sundu. Sam Altman, bu iş birliği ile Apple kullanıcılarını nelerin beklediğine dair kısa bir özet geçti.

Sam Altman
Sam Altman

Sam Altman, Apple ile yaptıkları iş birliği hakkında şu ifadelere yer verdi:

ChatGPT’yi sevenlerine yeni ve güncel bir şekilde sunmak için Apple ile ortaklık yapmaktan heyecan duyduğumuz heyecanı paylaşıyoruz. Apple, güvenlik ve inovasyon konusundaki kararlılığımızı destekliyor ve bu ortaklık, OpenAI’nin gelişmiş yapay zekayı herkes için kullanılabilir hale getirme misyonuyla uyumlu. Apple ile birlikte kullanıcıların yapay zekâdan maksimum faydalanmasını kolaylaştırıyoruz.

CEO Altman tarafından yapılan açıklamaya göre GPT-4o modeli ile desteklenen ChatGPT, 2024 sonlarına doğru iOS, iPadOS ve macOS kullanıcılarına sunulacak. Altman, kullanıcıların oldukça geniş kapsamlı bir yapay zekâ deneyimi yaşayacaklarının sinyalini veriyor.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir