Yaşadığımız dönemin en popüler sosyal medya uygulamalarından bir tanesi olan TikTok’un kurucusu, Çin merkezli teknoloji şirketi olan ByteDance önemli bir projeyi Türkiye’ye getirdi. 

ByteDance’in kurumsal teknoloji alt dalı olarakta bilinen  BytePlus, ülkemizde de hizmet vermeye başladı. 

BytePlus ile TikTok, CapCut ve Moonton Games uygulamalarıyla oldukça fazla iç içe olduğumuz ve kullandığımız yapay zeka destekli görsel efektler, içerik oluşturma ve bu içerikleri kişiselleştirme ve bulut video çözümleri gibi teknolojik faaliyetleri bugünden itibaren Türkiye’deki teknoloji severler, uygulama ve oyun geliştirme işleri ile uğraşanlar kullanabilecek. 

Özel bir lansman etkinliğinde açıklamalarda bulunan BytePlus Orta doğu ve Afrika Genel Müdürü long Li, ülkemiz için önemli planları olduğunu söyledi. Yaptığı açıklamada Türkiye’nin bulunduğu bölge itibariyle en büyük oyun ve uygulama geliştirme ekosistemine sahip olduğunu, Türkiye pazarının BytePlus için stratejik öneme sahip olduğunu belirterek Türkiye’de faaliyet gösteren uygulama ve oyun geliştiren firmalarla iş birlikteliklerini arttırmanın hem BytePlus’ın öncelikli hedeflerinden birisi hemde Türkiye’deki geliştiriciler için büyük bir avantaj olduğunu aktardı.

ByteDance’nin Teknoloji Projesi BytePlus Türkiye’de
ByteDance’nin Teknoloji Projesi BytePlus Türkiye’de

Nedir Bu BytePlus

BytePlus ile kullanıcılar geliştirmekte oldukları uygulamalara oldukça kolay bir şekilde yeni özellikler ekleyebiliyorler. BytePlus’un sunduğu bazı özellikler arasında canlı yayın hizmetlerinden video düzenlemelerine, yapay zeka çözümlemelerinden arttırılmış gerçekliğe kadar bir çok özellik mevcut. 

BytePlus Türkiye Ülke Müdürü Behiç Uzel ise Türkiye’deki uygulama ve oyun geliştirme şirketlerinin çok büyük bir kısmının yurt dışına iş yaptığından dolayı BytePlus’ın sunmuş olduğu çözüm ürünleriyle Türkiye’deki geliştiricilerin yurt dışında faaliyet gösteren büyük firmalarla rekabeti artırmayı hedeflediklerini belirtti.  

Behiç Uzel önderliğinde çalışmalara başlayan BytePlus’ın ülkemizdeki iş ortağı MWC Yönetim ve Danışmanlık oldu. MWC Yönetim ve Danışmanlık Kurucu Ortağı Ramazan Sarıcı ise BytePlus ve MWC Yönetim ve Danışmanlık arasında yapılan işbirliği ile BytePlus ürün ve hizmetlerinin ülkemizde de yaygınlaştırılmasını hedeflediğini söyledi.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir