Apple durdurulamaz yükselişini sürdürmeye devam ediyor. Apple, 2 milyar aktif cihaz sayısını aştı. 

Apple
Apple

İçinde iPhone modellerinin yanı sıra AirPods modelleri, Mac ve MacBook modelleri, iPad modelleri, Apple Watch modelleri ve Apple TV modelleri gibi ürünleri yer alıyor.

Apple teknoloji dünyasının en popüler markaları arasında yer alıyor. Telefonlar, tabletler, kulaklıklar ve laptoplar derken ürün çeşitliliği yönünden oldukça zengin ve kullanıcılara çok farklı ürün seçenekleri sunuyor. Şirket  tarafından aktarılan bilgilere göre aktif cihaz sayısı 2 milyarı aştı.

Apple 2016 yılında aktif cihaz sayısında bir milyar barajını aşmıştı. 2020 yılında 1,5 milyar aktif cihaza ulaşarak başarılı satışlar elde etmiş ve aktif cihaz sayısını hızlı bir şekilde artırmıştı. Aktif cihaz sayısını artmaya devam ederek  2022 yılı içinde 2 milyar barajını geride bıraktı.

Apple CEO’su Tim Cook Aralık ayında önemli bir dönüm noktasını geride bırakarak 2 milyar aktif cihaza ulaştıklarını paylaştı.

Android cihazlarla karşılaştırırsak Google’ın 2021 yılında paylaştığı bilgilere göre Android ekosisteminde 3 milyarı aşkın aktif cihaz mevcut. Çin’de kullanımda olan Android cihazların Google Play mağazasına erişimi bulunmuyor. Çin’deki cihazları da kattığımızda ise Android ekosistemindeki aktif cihaz sayısı 3 milyarın çok daha üstüne çıkıyor.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir