Teknoloji devi  Apple , motivasyonu sağlamak; insanları harekete geçirmek için Apple Watch’un fitnessın kullanılmasını teşvik etmek amacıyla Apple Watch Aktivite Yarışması düzenliyor. Yarışmadan bahsetmeden önce Apple Watch Aktivite uygulaması nedir ondan bahsedeceğiz.

apple watch yarisma planliyor

Apple Watch Aktivite Uygulaması Nedir?

Apple Watch cihazınızdaki Aktivite uygulaması günlük hareketlerinizi takip eder. Uygulama; ne kadar sıklıkla ayakta olduğunuzu, ne kadar hareket ettiğinizi ve egzersizlerinizi kaç dakika yaptığınızı takip eder.

İşte yarışma detayları:

Apple her zamanki gibi önemli tarihleri kutlamak amacıyla bu yeni yarışmaları tasarlıyor. Önümüzdeki haftalarda başlayacak olan bu üç yeni yarışmayla birlikte şirket, Kalp Ayı’nı ve ve Kara Tarih Ayı’nı kutluyor.

Bu yarışmalar, Apple fitness içerik abonelik verdigi Apple Fitness+ uygulamasını kullanılarak tamamlanacak. Şimdi bu üç yarışma ne onlara bakalım:

  • Kalp Ayı Mücadelesi: Bu yarışma, 14 Şubat’a kadar geçerli sayılıyor. Yani Apple Watch’unızdaki hedefinizi 14 Şubat’a kadar gerçekleştirmeniz gerekiyor.
  • Ay Yeni Yılı Mücadelesi: Çin astrolojisinde 2023 yılı Tavşan yılı olarak geçiyor ve buna özel olarak bu yarışma sadece  Çin’de ve diğer Doğu Asya ülkelerinde geçerli olacak. Yarışma 22 Ocak – 5 Şubat arasında 20 dakikalık bir çalışma şeklinde olacak. 
  • Birlik Mücadelesi:Bu mücadele ise Kara Tarih Ayı için planlanmış. Yarışmaya katılan kullanıcıların bu mücadele ile birlikte şubat ayında arka arkaya yedi gün boyunca fitness hedefini gerçekleştirmesi gerekiyor.

Bu yarışmalara arkadaşlarınızı davet ederek onlarla ve diğer kullanıcılarla mücadeleler de edebilirsiniz. Apple, bu yarışmalarla insanlara Apple Watch’un fitness uygulamasını kullanımını arttırmayı ve insanları harekete geçirmeyi planlıyor..

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir