Geçtiğimiz günlerde Apple’ın duyurusuna yaptığı 2. Nesil HomePod hoparlörlerin yeni özellikleri dikkat çekti.

strongapple homepod nemi ve sicakligi takip edebilecekstrong 1

Türkiye’de resmi olarak satışa sunulmayan HomePodlar kutularından üzerinde sabit bir kablo ile birlikte çıkıyor. Pil ile değil prize takılarak çalışan bu hoparlörlerin ülkemizde kullanılabilmesi için 20V’luk dönüştürücü bir adaptöre, kurulumu içinse iPhone veya iPad  gerekmektedir. HomePod kurulumda istediğiniz dil seçebilmeniz mümkün ancak ürün ülkemizde satışı olmadığı için Türkçe dil seçeneği bulunmamakta.

Apple HomePod özellikleri tanıtıldı

Apple HomePod hoparlörün S5 işlemcisi bulunmakta, diğer cihazlarından bildiğimiz S5 işlemci çalan parçaya göre ses çıkış profili ayarlaya bilmekte. HomePod hoparlörlerin yeni özelliklerinden birisi de sıcaklık ve nemi takip edebilecek olması. Aslında bu yenilik geri dönüşlü bir güncelleme olarak görünüyor çünkü cihazda daha önceden olan bir sensör özelliğin aktive edilmesiyle kullanıma geçeceği söylenmekte. Apple, HomePod mini özellikleri hakkında bilgi veren web sitesi sayfasında bu yenilikler eklenmiş bulunmakta.

Bu sensöre sahip olanların, sıcaklığı, nemi ölçmek veya bu gerekli durumlarda Apple Home otomasyonlarını çalıştırmak için farklı bir cihaza gerek kalmayacak. HomePod ile basit işlevleride yapabilirsiniz örneğin alarm kurmak, geri sayım için sayaç açmak, hava durumu öğrenmek gibi. Ayrıca telefon görüşmelerinizi yapıp, interkomu kullanabilirsiniz. Eğer HomePod da interkom kullanıyorsanız iPhone interkom mesajlarınızı yazıya çevirebilir, bunu için ev uygulamasında ayarlar kısmına bakabilirsiniz.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir