Oppo, Mobil Dünya Kongresi’nde iddialı yeni modelini tanıttı. Oppo Air Glass 3 olarak adlandırılan model, normal bir gözlükten farksız…

Barselona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi yeniliklere sahne olmaya devam ediyor. Etkinlikte tanıtım yapan şirketlerden birisi de Oppo oldu. son dönemlerin popüler ürünlerinden akıllı gözlüklere bir yenisini eklemeye hazırlanan şirket Oppo Air Glass 3 adıyla yeni modelini ilk kez görücüye çıkardı. Görünümünde normal gözlüklerden farksız olmasıyla dikkat çeken şirket, sesli asistan gibi pek çok özelliği de kullanıma sunuyor.

Oppo Air Glass 3 Farklı Geliyor!

Karma gerçeklik gözlüğü ya da sanal gözlük gibi pek çok gözlük modeli, görünümüyle günlük kullanımdan oldukça uzak. Ancak Oppo Air Glass 3 ile birlikte bu alanda yepyeni bir tasarım anlayışı getiriliyor. Normal gözlüklerle büyük benzerlik taşıyan yeni model, günlük kullanımda da oldukça pratik. 50 gram ağırlığı ile yüzde ağırlık yaratmayacak olan model, 1.70 kırılma indeksiyle öne çıkıyor. Üstelik yoğun ışık alsa dahi Oppo Air Glass 3 kullanımında herhangi bir sorun yaşanmıyor.

Oppo Air Glass 3 Tanıtıldı
Oppo Air Glass 3 Tanıtıldı

Gözlük kullanımında akıllı telefon bağlantısı gerekiyor. AndesGPT adındaki bir yapay zeka desteğine sahip olan yeni model, başlangıç aşamasında sadece Çin’e kullanım için tasarlanıyor. Özellikle yeni bir ülkenin ziyaret edilmesi gibi durumlarda kişilerin yaşayacağı zorlukları ortadan kaldıracak olan gözlük, anlık çeviri gibi pek çok özelliğe sahip.

Oppo Air Glass 3 Özellikleri Neler?

Oppo Air Glass 3 kullanıcıların telefon ile yapabileceği pek çok işlemi yapma imkanı sağlıyor. Arama yapma, müzikleri kontrol etme, fotoğraf gösterimi, konuşma yapma gibi işlevlere sahip Oppo Air Glass 3, üstelik özel gürültü engelleme özelliği sayesinde net görüşmeler yapılmasını da sağlıyor.

Hakan Editör

Yazar, 10 yılı aşkın süredir editör ve içerik yazarı olarak çalışmaktadır.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir