Acer, Predator Z57 ismini verdiği yeni monitörünü meraklılarına duyurdu. 57 inç boyutlu devasa bir panele sahip olan kavisli monitör, çoklu bağlantı desteği ile birden çok cihazdan gelen görüntüyü aktarabiliyor olacak.

Özellikle de video oyun dünyası ile ilgili ürettiği ekipmanlarla bilinen teknoloji devlerinden Acer, CES 2024 öncesinde dikkat çeken bir duyuru yaptı. Acer şirketi, düzenlediği bir etkinlikte “Predator Z57” isimli yeni oyuncu monitörünü açıkladı. miniLED teknolojisiyle donatılan ve kavisli yapıda olan monitör, oyuncuları etkileyecek gibi görünüyor.

Acer Predator Z57, 57 inç boyutuyla devasa ekranlı bir yapıya sahip gelecek. 7680 x 2160 piksel çözünürlük ve 120 Hz tazeleme değerine sahip olan bu monitör de AMD’nin FreeSync Premium isimli teknolojisiyle donatıldı ve yine oyun oynarken yaşanabilecek yırtılmaların engellenmesinin önüne geçiyor. Acer’ın yeni monitörü, oyun oynama deneyimini yepyeni bir noktaya taşıyaması konuşulanlar arasında yer alıyor.

Acer, Predator Z57 ismini verdiği yeni monitörünü meraklılarına duyurdu. 57 inç boyutlu devasa bir panele sahip olan kavisi olan monitör.

Meraklılarına Acer Predator Z57 Modelinin Özellikleri

Acer’ın yeni oyuncu monitörü, DCI-P3 renk uzayının yüzde 98’ini destekleyen konumunda oluyor. Bu da mümkün olan en gerçekçi ve doygun renkler sunulacağı anlamına gelmekte. 1.000 nit maksimum tepe parlaklık değeri ile HDR desteği, Acer Predator Z57’nin pürüzsüz bir deneyim sunacağını belirtiyor.

Monitör özelliği olarak Acer Predator Z57; 90W USB-C PD bağlantı noktası sunmakta. Ayrıca HDMI 2.1 ve DisplayPort 1.3 bağlantı desteklerine sahip olacak. Fakat monitörün, tüm bunların ötesinde bir yeteneği olduğu söyleniyor. Bu da aynı anda birden çok cihazdan gelen görüntüyü bu monitörde görmek istemektesiniz ve Acer Predator Z57, çoklu bağlantı desteği sayesinde aynı anda birden çok cihazdan gelen görüntüyü aktarabilecek şekilde geliştirildiği iddia ediliyor.

Acer tarafından yapılan açıklamalara baktığımızda, Predator Z57 modeli yılın ikinci çeyreğinde ABD’de satışa sunulması planlanıyor. Sonraki aşamada ise küresel pazarlardaki yerini alacak. Böyle bir monitöre sahip olmak isteyen oyuncuların ödemesi gereken tutar ise 2.499 dolar olarak duyuruldu. Monitörün Türkiye’ye gelip gelmeyeceği şimdilik gizliliğini koruyor.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir