YouTube Mobil Canlı Yayın Yapma Şartları Kaldırıldı - Haberler - indir.com

YouTube Mobil Canlı Yayın Yapma Şartları Kaldırıldı

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 33 ''   Yayınlanma Zamanı : 2017-05-23 15:30:00
Editör : Onur Köse
Kategori : Akıllı Telefonlar

Popüler video izleme platformu olan YouTube son zamanlarda yapmış olduğu geliştirmeler ve güncellemeler ile kullanım deneyimini üst seviyelere çıkartmaya devam ediyor. Son olarak YouTube Web platformunun tasarımında değişikliğe giden şirket ayrıca gece modu ekleyerek yeni yetenekler kazandırmıştı. Şimdi ise hali hazırda bulunan canlı yayın yapma özelliğini mobil platformlarda daha kolay yapmak adına yeni çalışmalara başlandı. Android Police kaynaklı habere göre akıllı telefonlar ve tabletler üzerinden canlı yayın yapmak için gerekli olan minumum 1000 abone sınırının yeni düzenleme ile tamamen kaldırılması bekleniyor.

Zaten bir süre önce bu noktada bir değişiklik yapılarak mobil platform üzerinden canlı yayın yapma sınırı olan 10 bin abone kaldırılarak bu engel 1000 aboneye düşürülmüştü. Şimdi ise ortaya çıkan yeni haber ve iddialara göre tamamen sınırların kaldırılarak her kullanıcının canlı yayın yapma özelliğine kavuşması sağlanacak. Bu durum henüz Google ve YouTube cepheleri tarafından doğrulanmazken, yapılacak bir duyuru ile önümüzdeki günlerde bu canlı yayın yapılma noktasındaki düzenleme resmi olarak açıklanacak.

Abone sınırlamasında engelleme bırakmayan YouTube canlı yayın içeriğinde bulunan koşulları kaldırmış değil. Öyle ki akıllı telefonunuz ile YouTube üzerinden canlı yayın yapabilmeniz için onay almış bir YouTube kanalına sahip olmanız gerekmektedir. Diğer yandan son 90 günlük bir sürede herhangi bir canlı yayın kısıtlaması ve buna ek olarak telif gibi sorunlar içermemesi gerekiyor. Bu neticelere uyduğunuz taktirde mobil cihazlar üzerinden basit bir şekilde canlı yayın yapabileceksiniz.

PAYLAŞ