YouTube görüntü kalitesini artırıyor - Haberler - indir.com

YouTube görüntü kalitesini artırıyor

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 18 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-07-16 18:01:01
Editör : Görkem Günay
Kategori : Uygulama

YouTube corona virüsü salgın esnasında yoğunlaşan kullanımlara yönelik, görüntü kalitesini düşürmüştü. Yani kullanıcıların YouTube'a yüklenmesine karşılık olarak özellikle Avrupa'da ve Asya'daki yaşanan yoğun kullanımlara yönelik, internet akışının yavaşlamaması için görüntü kalitesini düşürme yoluna gitmişti. Avrupa'da kademeli olarak artış gösteren görüntü kalitesini düşürme yoluna gitmişti. Avrupa'da kademeli bir şekilde artış gösteren görüntü kaliteleri pek çok bölgede hala 480p kalitede izlenebiliyordu. Nihayet  diğer bölgelerde de YouTube görüntü kalitesini artırıyor.

YouTube görüntü kalitesini artırıyor: 1080p izlenebilecek

İnternet trafiğinde sağlanan akışı rahatlatmak için YouTube, milyonlarca kullanıcısı olan Hindistan'da da bu karara benzer bir karar almıştı. Mobil cihaz kullanıcıları 480p'ye sabitlenmiş şekilde videoları izleyebiliyordu. Daha yüksek çözünürlükte izleyebilmek isteyen kullanıcılar farklı yollara başvuruyordu. Çünkü YouTube 1080p izlemeye izin vermiyordu. 

Facebook video yayımcılığında YouTube'a rakip olacakFacebook video yayımcılığında YouTube'a rakip olacak

Kısıtlamaların ilk uygulanmaya başlamasından bu yana üç ay geçti ve YouTube nihayet Hindistan'da 1080p akışını yeniden etkinleştiriyor.

Android ve iOS'taki YouTube uygulaması artık bir Wi-Fi ağına bağlanmışsanız 1080p kalitesinde izlemenize izin veriyor. Bunun yanı sıra varsayılan video kalitesi hala 480p olarak ayarlı olması ile dikkat çekiyor. Videoları mobil cihazda 1080p çözünürlükte izlemek isteyenler olursa, Wi-Fi'ye bağlanması yeterli olacak.PAYLAŞ