Yazı fontlarının Shazam'ı: WhatTheFont

Font konusunda sizlere yardımcı olan WhatTheFont mobil uygulaması, oluşturduğu fontları kullanıcıları ile ücretsiz bir şekilde sunuyor.
Tahmini Okuma Süresi : 1 dk 17 sn   Eklenme Zamanı : 2017-11-02 20:40:29
Editör : Furkan Arıcan
Kategori : Uygulama

Yazı fontu problemi yaşayan kullanıcılar için çözüm sunan WhatTheFont uygulaması, yazı fontları için Shazam benzeri bir çözüm sunuyor. Web sitesi üzerinden hizmet veren WhatTheFont, akıllı telefon kamerası ile çekilen fotoğraflardaki yazıların fontlarını belirliyor. Bu hizmeti web sitesinde Myfonts ismiyle veren uygulama artık akıllı telefonlar üzerinden de WhatTheFont ismiyle hizmet veriyor. Yapay zeka destekli olan uygulama 2 bin 200'den fazla font ve toplamda 130 bin yazı fontu ile kullanıcılarına hizmet veren WhatTheFont, hem Android hem de iOS için hizmet vermekte. Ayrıca ücretsiz olarak çalışan WhatTheFont tespit ettiği fontun özelliklerini kullanıcı ile paylaşıyor. Kullanıcılar tarafından beğeniyle karşılanan uygulama font konsun da ciddi yardımı oluyor.

Kullanımı çok kolay olan uygulamanın, hem galeri üzerinde görsel seçmenize hem de akıllı telefon kamerası ile çekilen fotoğraflar üzerinde değişiklikler yapmada olanak sağlıyor. Fotoğrafını çektiğiniz görsellerin yazılarını satır ve kelimeler şeklinde işaretleyerek uygulama üzerinde dilediğiniz parçayı seçmenize olanak sağlıyor. Benzer özellikleri web sitesi üzerinden Fontspring ve Whatfonttis'de hizmet veriyor. Mobil uygulama hizmeti veren WhatTheFont akranlarını geride bırakmayı başarıyor. Ayrıca sağladığı olanaklar arasında bulduğu fontları sosyal medyada paylaşan WhatTheFont, satın almanıza da olanak sağlıyor. Şu an WhatTheFont uygulamasına Android ve iOS platformuna ulaşmanız mümkün

 Daha Fazla Göster