Yayınlanan iOS 14.0.1 yenilikleri neler? - Haberler - indir.com

Yayınlanan iOS 14.0.1 yenilikleri neler?

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 36 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-09-25 11:00:02
Editör : Görkem Günay
Kategori : Teknoloji

iOS 14.0.1 güncellemesi uzun bekleyişin ardından yayınlandı ve yenilikleri de belli oldu. Kısa süre önce kullanıcılar ile buluşan iOS 14’te yer alan hataların giderilmesi için ilk güncelleme kullanıcılara ulaştırılmış oldu. Bununla birlikte iPadOS 14.0.1 güncellemesi de yayınlandı. iOS 14 ve iPadOS 16 Eylül tarihinde kullanıcılarla buluşmuştu.

Genel olarak hata düzeltmelerini içeren güncelleme, iPhone’un kapatılıp açılmasından sonra oluşan hatayı giderdi. Bu hata nedeniyle saptanmış e-posta ve tarayıcı ayarları sıfırlanıyordu.

Avrupa Birliği, Apple NFC teknolojisi için yasa çıkaracakAvrupa Birliği, Apple NFC teknolojisi için yasa çıkaracak

iOS 14.0.1 yenilikleri neler?

Hatalar için iyileştirmeleri getiren güncelleme olan iOS 14, kurulum yapılabilen her cihaza ulaşmış durumda. Güncellemeye dair yapılmış olan açıklamada da ilk olarak yukarıda belirttiğimiz hatanın giderilmesi belirtiliyor. Devamında ise iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ta kamera önizlemelerini engelleyen sorunun ortadan kaldırıldığı belirtiliyor.

Buna ek olarak iOS 14.0.1 yenilikleri içinde iPhone’ların Wi-Fi ağlarına bağlanmamasına neden olan sorun giderildi. Böylelikle birçok iPhone kullanıcısını rahatsız eden bu hata çözüme kavuşturulmuş oldu.

Öte yandan bazı e-posta uygulamaları iPhone üzerinde çalışırken hatayla karşılaşıyor ve e-posta gönderim sistemi duraksıyordu. Güncelleme ile birlikte bu sorun da giderildi. Son olarak da News araç takımında görüntülerin görünmemesine neden olan hata giderildi.

Bu değişiklikler ile birlikte yeni sürümde yer alan şikayetler için ilk güncelleme yayınlanmış oldu. Güncellemeyi kurmak için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme kısmına gitmek gerekiyor. Güncellemenin boyutu kullanılan cihaza göre değişkenlik gösteriyor.PAYLAŞ