Xiaomi katlanabilir telefon 2021’de tanıtılabilir - Haberler - indir.com

Xiaomi katlanabilir telefon 2021’de tanıtılabilir

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 11 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-11-02 22:30:03
Editör : Özlem Özbek
Kategori : Teknoloji

Akıllı cep telefon üreticileri katlanabilir akıllı cihaz furyasına giriş yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günler içerisinde Huawei tarafından alınan katlanabilir telefon patenti gündemde yerini almıştı. Şimdi de Xiaomi tarafından geliştirilen katlanabilir telefon ile ilgili ipuçları bulundu.

Xiaomi katlanabilir telefon 2021’de tanıtılabilir

Teknoloji dünyasının başarılı isimlerinden Xiaomi, Mi Mix Alpha modeliyle katlanabilir telefon furyasına karşı farklı konseptler getirmişti. Birçok anlamda dezavantaja sahip olan model piyasaya sürüldüğü tarihte hem fiyat konusunda da kullanıcılar tarafından tepki çekmişti. Mi Mix Alpha modeliyle istediği başarıyı yakalayamayan Xiaomi, diğer markalarda da olduğu gibi katlanabilir model üzerinden odaklanmaya başladı. XDA Developers adlı web sitesinde yapılan tespitlerde yeni model ile ilgili bazı ipuçları yer alıyor.

Xiaomi Mi 10T ekranı hakkında resmi açıklamaXiaomi Mi 10T ekranı hakkında resmi açıklama

MIUI 12 kaynak kodlarını inceleyen XDA Developers, yeni sürümde Cetus kod adlı katlanabilir cihaz ile ilgili özelliklerin bazılarına ulaştı. 2021’de tanıtılacağı tahmin edilen modelin MIUI arayüzüne sahip olacağı ve Android 11 ile geleceği kesinleşti. Ayrıca gücünü Snapdragon ailesinden alacak olan modelin Snapdragon 875 ile gelmesi bekleniyor. 108 Megapiksel ana kamera ile geleceği de tespit edilen katlanabilir cihazın fiyat konusunda rakiplerine göre daha avantajlı olacağı söylentiler arasında yer alıyor.


Xiaomi'nin yeni oyuncu monitörü duyurulduXiaomi'nin yeni oyuncu monitörü duyuruldu
Xiaomi Mi Band 5 ateş ölçme özelliğine sahip olacakXiaomi Mi Band 5 ateş ölçme özelliğine sahip olacak
Yeni Xiaomi Mi Redmi K30S tanıtıldıYeni Xiaomi Mi Redmi K30S tanıtıldı

PAYLAŞ