Wordpress 5.0 Beta 2 indirilebilir durumda - Haberler - indir.com

Wordpress 5.0 Beta 2 indirilebilir durumda

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 10 ''   Yayınlanma Zamanı : 2018-10-30 12:40:00
Editör : Ahmet Haşim Erdoğan
Kategori : Yazılım

WordPress 5.0 sürümü için yenilikler son hızla gelmeye devam ediyor. Twitter üzerinden gelen bazı duyurulara göre WordPress 5.0 Beta 2 indirmeye sunuldu. Peki bu yeni sürümde hangi özellikler bizi karşılayacak?

Wordpress 5.0 Beta 2 indirilebilir durumda

Yeni sürüm hala geliştirilme aşamasında bulunuyor. Bundan dolayısıyla da geliştiriciler için önemli bir uyarısı bulunuyor. Beta 2 sürümü çalışır durumdaki halini aktif sitelerinizde kullanmanız kesinlikle tavsiye edilmiyor. Bundan dolayı sürekli olarak ilgilendiğiniz ve aktif olan bir siteniz varsa bu yeni sürümü önce ben kullanayım şeklindeki düşüncelere kapılmayın. Yeni sürüm hala geliştirilme aşamasında olduğundan dolayı hala bazı hatalar mevcut. Bundan dolayı herhangi bir problemle karşılaşabilir ve sitenizi eski haline tekrar getiremeyebilirsiniz. Peki neler yenilendi?

Tahtada Microsoft Word'ü öğretmeye çalışan öğretmene büyük jest!Tahtada Microsoft Word'ü öğretmeye çalışan öğretmene büyük jest!

  • Block Editor yenilendi. Bu özelliğin son versiyonu güncellenerek Beta 2'de yerini aldı  Meta kutularındaki bazı hatalar düzeltildi. Aynı zamanda çok daha stabil hale getirildi. 
  • JavaScript çeviri dosyalarını kaydetmek için destek sunulacak.
  • Rapor edilen birçok hata düzeltildi. Yeni widget alanları eklendi.
  • Görsel filtreler için seçenekler çoğaltıldı ve tema renkleri eklendi.İnternetin yüzde 30'u WordPress'den besleniyorİnternetin yüzde 30'u WordPress'den besleniyor
WordPress sitelerinin başı kripto para ile dertte!WordPress sitelerinin başı kripto para ile dertte!
Wordpress wp-content uploads gizleme işlemi nasıl yapılır ?Wordpress wp-content uploads gizleme işlemi nasıl yapılır ?

PAYLAŞ