Twitter'da Yaşanan Sorun Gizli Hesapları Açık Hale Getirdi - Haberler - indir.com

Twitter'da Yaşanan Sorun Gizli Hesapları Açık Hale Getirdi

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 55 ''   Yayınlanma Zamanı : 2019-01-18 13:05:00
Editör : Onur Köse
Kategori : Uygulama

Popüler sosyal medya sitelerinden olan Twitter’da geçtiğimiz saatler içerisinde yaşanan bir sorun ile korumalı hesaplar herkese görünür bir hale geldi. Android kullanıcılarının etkilendiği bu durumda korumalı hesaplar üzerinden atılan tweetler Android tarafından herkese görünür bir hale geldi. Şirket yetkilileri tarafında ise bu durum hakkında herkesten özür dilendi. Sosyal medya uygulamaları arasında kullanım yoğunluğu olarak üst sıralarda bulunan Twitter’da yaşanan bir bug sorunundan ötürü birçok kullanıcı hesabı problem yaşadı. Oluşan hata iOS’u kapsamazken, birçok Android kullanıcısının kapalı olan hesaplarından paylaşmış olduğu içerikler herkese açık hale geldi ve görünür oldu.

Twitter Android Hesap Gizlilik Sorunu

Twitter'daki Phishing saldırılarından nasıl korunulur?Twitter'daki Phishing saldırılarından nasıl korunulur?

Twitter’da birçok kullanıcı Twitter hesaplarını korumalı bir şekilde kullanıyorlar. Bu sayede paylaşımları ve hareketleri herkes tarafından görülmemiş oluyor. Bir paylaşım yapıldığında ise sadece izin verilen takipçiler bu gönderiyi görebiliyorlar. Ancak geçtiğimiz günlerde yaşanan bir sorun ile daha çok Android kısmın etkilendiği gizli hesaplar bir süreliğine herkes tarafından görülebilir oldu. Yaşanan bu bugdan birçok Android kullanıcısının etkilendiği ifade ediliyor. Bu sorun sonrasında Twitter yetkilileri tarafından herkesten özür dilendiği ve problemin tamamen çözüldüğü ifade ediliyor. Ayrıca yetkililer bu sorundan etkilenenlerin daha çok hesaplarında bir değişiklik yapmaya çalışan kişiler olduğu ve ne kadar sayıda hesabın etkilendiği açıklanmamış durumda.

Şirket ayrıca "Bize duyduğunuz güven için minnettarız. Her geçen gün bu güveni kazanmak için daha çok çalışıyoruz"  şeklinde bir teşekkür mesajı da yayınlamış durumda.


İlgili uygulamalar
Twitter paylaşımları renkleniyor!Twitter paylaşımları renkleniyor!
Twitter, Android'e Tweet Arası Geçiş Özelliğini GetirdiTwitter, Android'e Tweet Arası Geçiş Özelliğini Getirdi
Twitter'da sessize alma nedir, nasıl yapılır?Twitter'da sessize alma nedir, nasıl yapılır?

PAYLAŞ