Twitter neden aylık aboneliğe yöneldi?

Görece küçük şirketlerin de Twitter'ın geniş reklam havuzuna dahil olabilmesi için atılan bu adım şimdilik sadece mobil uygulama üzerinden erişilebiliyor.
Tahmini Okuma Süresi : 1 dk 23 sn   Eklenme Zamanı : 2017-11-14 13:40:13
Editör : Furkan Arıcan
Kategori : Uygulama

Kısa bir süre önce sürekli gündemde olan Twitter'in reklamlar tarafındaki ücretli abonelik modeli, ABD ve Birleşik Krallık kullanıcılarına açıldı. Görece küçük şirketlerin de Twitter'ın geniş reklam havuzuna dahil olabilmesi için atılan bu adım şimdilik sadece mobil uygulama üzerinden erişilebiliyor. Mobil uygulama üzerinden erişilen bu işleme ise Promote Mode deniliyor. Size kısa bir hatırlatma yaparak bu uygulamanın işleyişi hakkında kısa bilgi verebilirim. Promote Mode kullanan kişiler aslında bir kampanya yaratmakla uğraşmıyor sadece bir tweet atmaktan ötesi olmuyor. Yani siz gene tweetinizi normal bir şekilde atmaya devam ediyorsunuz ve Twitter başkalarının ana sayfasında öne çıkan tweetleri programatik olarak seçiyor.

Konu ile alakalı basın açıklaması yapan Twitter, Promote Mode müşterilerini neler beklediğini @RIMtailing hesabında bahsetti. Yaptığı basın açıklamasında konuya dikkat çeken Twitter, bu hesabın şimdiye kadar 30 yeni takipçi kazandığını ve 30 bin yeni görüntüleme aldığının altını çizdi. Bu konu üzerine harekete geçen TNW'nin Sosyal Medya Direktörü Matt Navara 31 Ekim'den bu yana Promote Hizmetini test ettiğini açıkladı. Konuyla ilgili konuşma yapan Matt Navara, '7 adet takipçi kazandım ve 12 bin görüntüleme aldım.' dedi. Bu durumdan bir hayli rahatsız olan Matt Navara bu konuya değinen bir tweet attı. Hali hazırda 20 bin takipçiye sahip olan Matt Navara'yı memnun etmek güç olabilir fakat küçük işletmelerin haftada 7 takipçi kazanması ilgi çekici bulabilir.


İlgili uygulamalar

Daha Fazla Göster