Türkiye'de satışa çıkan HUAWEI MatePad 10.4 özellikleri ve fiyatı - Haberler - indir.com

Türkiye'de satışa çıkan HUAWEI MatePad 10.4 özellikleri ve fiyatı

Tahmini Okuma Süresi : 3 ' 6 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-08-26 19:45:02
Editör : Görkem Günay
Kategori : Teknoloji

Kullanıcılar için geniş bir görüntüleme alanı sağlayan yüzde 84 ekran/gövde oranına sahip olan Huawei MatePad 10.4 tablet, 7.35 mm incelik ve 450 gr ağırlığa sahip.

Yeni Huawei MatePad 10.4, 224PPI’de 2000×1200 çözünürlüğü ve NTSC renk gamının yüzde 70.8"ini destekleyen 10,4 inç 2K FullView ekran deneyimi sunuyor. Görüntü kalitesi, renk doygunluğu ve keskinlik için karanlık görüntüleri ve video sahnelerini optimize eden bir dizgi algoritma olan tescilli Huwaei ClariVu Ekran Geliştirme Teknolojisi, resim ayrıntısı ve dinamik aralığı daha da güçlendiriyor. Kullanıcı göz yorgunluğunun uzun süre boyunca gerçekleşen kullanımlarda minimumda tutulmasını sağlayan ekran panelinin işlevselliği, TÜV Rheinland Düşük Mavi Işık tarafından onay almış durumda. 

Xiaomi hareketli kamera sistemine sahip telefon üzerinde çalışıyorXiaomi hareketli kamera sistemine sahip telefon üzerinde çalışıyor

HUAWEI MatePad 10.4, 3D stereo ses efektleri için Histen 6.0'ı destekliyor. Harman Kardon'un sesi 3 boyutlu ses efekti deneyimi sağlıyor. Ayrıca sesleri tek bir hoparlörden duymak yerine Golden Ears Accredited ses codecleri sayesinde müzik deneyimi geliştiriliyor.

HUAWEI MatePad 10.4 Performansı

Yeni HUAWEI MatePad 10.4, 7nm üretim teknolojisi ile üretilen AI çipseti Kirin 810 içeriyor. 

Kirin 810 içinde iki adet A76 performans çekirdeği ve altı A55 verimlilik çekirdeğinden oluşan 2.27 GHz sekiz çekirdekli bir CPU yer alıyor. CPU kaynakları, işlemcinin değişen kullanıcı taleplerine dinamik olarak yanıt vermesini sağlayan AI tarafından planlanıyor. Özelleştirilmiş Mali-G52 grafik çipi günlük görevlerde ve oyunlar gibi daha zorlu uygulamalarda gelişmiş grafik işleme özelliğini desteklemek için GPU Turbo 3.0 destekliyor.

Akıllı Etkileşim Özellikleri

Android 10 işletim sistemi ve EMUI 10 arayüzü ile birlikte gelen HUAWEI MatePad Pro, Çoklu Pencere, Çoklu Ekran İş Birliği ve HUAWEI APP Multiplier özelliklerini destekliyor. HUAWEI MatePad Pro, cihazların kullanıcılar ile ve birbirleri ile etkileşim şeklini temelden değiştiren yenilikler sunuyor. Huawei Share, gelişmiş çapraz platform işlevselliğine sahip Huawei cihazları arasındaki engelleri ortadan kaldıran çoklu ekran işbirliğini etkinleştiriyor. 

Çoklu pencere özelliği, aynı anda üç uygulama desteği ile çoklu görev işlevselliği de sağlıyor. Kayan pencere ile kullanıcılar, oyun oynarken ya da film izlerken metin mesajlarına yanıt verebilir. Android tablet kullanıcı deneyimini temel alan yeni APP Multiplier, bir uygulamayı iki pencereye bölerek, yatay yönlendirmeden bir çift görünüm deneyimi sunuyor. 

Uygulamalar ve Servisler

HUAWEI hem popüler küresel uygulamalar hem de kullanıcıların sevdiği yerelleştirilmiş uygulamalar da dahil olmak üzere, kullanıcılarının dijital yaşam tarzının temelini oluşturan uygulamaların HUAWEI Mobil Servisleri’ne (HMS)dahil edilme sürecini hızlandırmak için çalışıyor. AppGallery haber, sosyal medya, eğlence ve daha fazlasını içeren uygulamaları 18 kategoride bölümlere ayırıyor. 

Türkiye'deki şirketlerin uygulamalarını, AppGallery'ye taşımaları hızla devam ediyor. Getir, Yandex, İBB CepTrafik, BluTV, Sahibinden.com, GittiGidiyor, Hepsiburada, Hayat Eve Sığar gibi çok fazla kullanılan uygulamaların hepsi Huawei Mobil Servisleri bünyelerine katarak AppGallery'de yerlerini aldılar.

Kullanıcılar ek olarak  Huawei’nin Phone Clone uygulaması ile kullandıkları telefon her ne olursa olsun bütün verilerini, ayarlarını, fotoğraf galerilerini ve kullandıkları uygulamaları yeni telefon ya da tabletlerine aktarabiliyorlar.

HUAWEI MatePad 10.4 Fiyatı

MatePad 10.4, Huawei Online Mağaza üzerinden, 2.399 TL tavsiye edilen son kullanıcı fiyatıyla tüketicilere sunuluyorPAYLAŞ