Toplantı katılımcıları için Skype el kaldırma özelliği geliyor - Haberler - indir.com

Toplantı katılımcıları için Skype el kaldırma özelliği geliyor

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 55 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-10-05 10:30:02
Editör : Görkem Günay
Kategori : Uygulama

Dünya devi Microsoft, tüm platformlarda Skype Prewiew uygulamalarına yönelik bir güncelleme sunmaya başladı ve uygulamayı 8.65 sürümüne getirdi. Şirket, yeni sürüm için sürüm notlarını paylaştı ve bu notlar şaşırtıcı derece uzun bir yenilik listesi içeriyor. Listede yer alan bazı yeni özellikler Skype 8.64 sürümünden itibaren uygulamaya konmuştu ancak yeni sürüm için de birçok yeni özellik mevcut.

Skype’ın yeni 8.65 sürümü, toplantı katılımcıları için “el kaldırma” özelliği ve pek çok iyileştirmeyi beraberinde getiriyor.

Örnek olarak, iOS’ta paylaşıma yönelik iyileştirmeler, dosyaları doğrudan Skype kişilerine göndermeyi kolaylaştıran düzenlemeler ve sohbetlerde tepki seçiciyi özelleştirme gibi yenilikler, Skype’ın 8.64 sürümünden itibaren kullanılmaya başlanmıştı. Bununla birlikte, diğer dikkate değer gelişmeler yeni sürüm ile beraber kullanıcılara sunuldu. Bunlardan en belirgin olanının ise artık Skype’ın toplantılarında da kullanıcıların diğer toplantı hizmeti sunan uygulamalarda olduğu gibi el kaldırıp konuşma sırası isteme özelliği olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Tanıtımı yapılan Microsoft Surface Laptop Go özellikleri ve fiyatıTanıtımı yapılan Microsoft Surface Laptop Go özellikleri ve fiyatı

Skype 8.65 sürümü ile birlikte gelen yeni özelliklerden biri de Android kullanıcılarının diğer platformlarda bulunan arka plan bulanıklaştırma özelliğini aktif olarak kullanabilecek olması. Böylelikle kullanıcılar görüşme sırasında arzu ederler ise arka planlarını bulanık hale getirebilecekler. Bunun yanı sıra, macOS’ta toplantı yapma özelliği Apple’ın Safari tarayıcısına entegre edilmiş olsa da Skype’ı kullanmaya devam eden kullanıcılar, Meet Now toplantılarına katılmak için toplantı bağlantısını veya toplantı kimliğini kopyalayıp Skype’a yapıştırarak dilerlerse toplantılara Skype üzerinden katılabilecekler. Bunun yanı sıra güncelleme, olağan iyileştirmeleri ve hata düzeltmelerini içeriyor.

Yeni güncelleme için yenilikleri duyuran Microsoft, güncellemenin yayınlanma tarihiyle ilgili de bildi verdi. Bu noktada ise önümüzdeki birkaç güne işaret ediliyor.


İlgili uygulamalar

PAYLAŞ