Teknoloji devi Tencent büyük hamleler yapmaya devam ediyor - Haberler - indir.com

Teknoloji devi Tencent büyük hamleler yapmaya devam ediyor

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 51 ''   Yayınlanma Zamanı : 2019-04-02 15:31:03
Editör : Onur Köse
Kategori : Donanım

Çin teknoloji devi Tencent, kendi oyun stream platformu üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Steam’ın en büyük rakiplerinden birisi olması beklenen Tencent Games çalışmaları için yepyeni detaylar ortaya çıktı. Çin’in dev şirketleri arasında yer alan Tencent, geniş ürün yelpazesine ek olarak Start adlı bir stream içeriği üzerinde çalışıyor. Konu ile alakalı marka tarafından yapılan açıklamaya göre iç Pazar araştırması yaptıklarını ve ortaya çıkacak ürünün henüz erken olduğunu ifade ediyor. Tecent tarafından yapılacak olan bu hamlenin Google’ın yeni sistemi olan Stadia’ya rakip olması bekleniyor. Ayrıca Sony tarafında ise PS Now hizmetine bir rakip söz konusu olacak diyebiliriz. Bu yeni Start hizmeti için bir web sitesi açıldı ve Çin’li kullanıcılar bu hizmeti kullanmaya davet edilmeye başlandı.

Tencent Ürün Yelpazesini Genişletmeye Devam Ediyor

PUBG'ye günlük oynama limiti geliyor!PUBG'ye günlük oynama limiti geliyor!

Oyun piyasası artık eskisi gibi sadece fiziksel satışlar üzerinden ilerlemiyor. Bu noktada internet ve dijital ortamdaki satışlar daha önemli bir rol oynamaya başladı. Oyun noktasındaki stream noktası ise en önemli durumlardan birisi olarak gözüküyor. Tencent’in bu yeni hizmetinin ülkemizde faaliyette olup olmayacağı henüz bilinmezken, sunulması halinde ne gibi bir fiyatlandırma belirlenecek henüz bilinmiyor.

Stream platformunu açıklayacak olursak, donanıma ihtiyaç duymadan basit bir bilgisayarda bile güçlü internet bağlantısı sayesinde iyi bir oyun deneyimi sağlanabiliyor. Bunun için aylık abonelik sistemleri  yer alır ve bu hizmet karşılığı belli ücretler ödenir. Ancak stream oyun sisteminin en kilit noktası stabil ve hızlı bir internet bağlantısı oluyor. Bu noktada ise ülkemizin ortalama internet kalitesi baz alındığı zaman çeşitli sorunların çıkabileceğini söyleyebiliriz. Bakalım başta Google olmak üzere Tencent gibi isimlerin Stream hizmetleri ülkemize gelecek mi ve fiyatlandırmalar nasıl olacak ilerleyen dönemlerde göreceğiz.


PUBG Mobile 1.Yıl Dönümü Etkinliği İstanbul'da OlacakPUBG Mobile 1.Yıl Dönümü Etkinliği İstanbul'da Olacak

PAYLAŞ