Tehlikeli Web Sayfalarını Nasıl Uzak Dururuz?

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 24 ''   Yayınlanma Zamanı : 2018-06-05 16:30:00
Editör : Esat Karaman
Kategori : Soru-Cevap

Bilgisayar,  tablet ve cep telefonları, hayatımızı kolaylaştıran bize çok değerli zamanımızı kazandıran teknolojik cihazlar şüphesiz İlerleyen teknolojik gelişmeler bize en zor yerlerde bile internete ulaşabilmemizi sağlıyor.Elbette bunun bizlere çok büyük avantajları olduğu gibi dezavantajlarıda var.Biz kendimizi kontrol edebiliyoruz.Bir işimiz var akşam iş çıkışı yada sabah işe giderken mobil cihazımızdan sosyal ağlara bağlanabiliyoruz. Çocuklarımızın da bu internet dünyasında var olduğu ve savunmasız kaldıklarını biliyoruz. Öyle ki sosyal ağları, ana okulu çağındaki çocukların bile kullanabileceği kolaylıkta. Ebeveynlerin kontrolsüz tutumları, en basitinden zaman geçirsin diye eline tutuşturulan bir cep telefonu bile onlara her ne kadar masum gözükse de karanlık dünyaya kendi ellerimizle itmiş oluyoruz

Nasıl Yani? 

Ahlak dışı içeriklerin yer aldığı ve bunların yayınlandığı görsel ve videolar web siteler için hit kaynakları olduğundan sosyal ağlarda sıkça karşımıza çıkıyor. Sadece ahlak dışı yayın yapan siteler bile sosyal ağları mesken tutmuş durumda. İşin birde bilgisayara bulaşan zararlı yazılımlar boyutunu olduğunu düşündüğümüzde, arkadaş listenizde hatta ve hatta kendi profilinizden bile müstehcen içerikler paylaşıyor olabilirsiniz. Çocuklarımızın böylesine savunmasız bir ortamda bu içerikler ile karşılaşmaması kaçınılmaz.

Başta internet sağlayıcı şirket yetkilisine veya online işlemlerden güvenli interneti tercih ettiğinizi belirtin.Zararlı siteleri yetkili kurumlara bildirelim.