Tehlikelerle karşı karşıya: Dumb Ways to Die incelemesi

2012 Yılında Avustralya'nın Melbourne metrosunun yaptığı viral bir güvenlik çalışması olan Dumb Ways To Die oyununun isim anlamı Türkçe karşılığında "Saçma sapan ölüm yolları" anlamına geliyor.
Tahmini Okuma Süresi : 1 dk 40 sn   Eklenme Zamanı : 2017-12-06 15:30:00
Editör : Nazlı Kılıç
Kategori : Oyun

Dumb Ways To Die, 2012 Yılında Avustralya'nın Melbourne metrosunun yaptığı viral bir güvenlik çalışmasıdır. Metronun etrafındaki gençlerin çok daha dikkatli olması için hazırlanmış kısa bir filmdir ve zamanla oyun olmuştur. Aslında şirketin amacı, özel güvenlik amacıyla gençlerin en çok yaptığı tehlikeli davranışları gözetliyor ve ona göre oyun içerisinde yapılan tehlikeli davranışların toparlanıp düzeltilmesiyle oyuncuları puanla ödüllendirilip oyuncu için dikkat çekmeyi amaçlıyor.

Oyun kullanıcı için öğretici nitelik taşıyor aslına bakılırsa. Oyunun içerisinde çalan şarkıları ise Melbourne kasabasında bulunan Ten Green Kitty adıyla bilinen küçük bir grup tarafından yapılmıştır. Reklam kampanyası asıl amacına ulaşmış ki bu bir ay içerisinde hedef kitlesinin %46'sına kadar başarıyla ulaşmış. Bu demek oluyor ki bir ay gibi kısa zaman içerisinde hedef kitlenin %46'sına ulaşmak gerçekten amaç için çok büyük bir başarıdır. 50 Milyon indirmeye kadar ulaşan oyun aynı zamanda kullanıcılar tarafından puanlanmış 4.3 puana sahip olan bir oyundur. Oyunun başında oyun severleri kısa bir animasyon karşılıyor ve oyunun başlangıcında oyunculara 3 hak veriliyor. Farklı görevler bulunduran oyunda, oyunculara bu görevleri geçtikçe süre daha da kısalıyor ve oyuncunun tecrübe kazanması sağlanıyor. Görevlerse Elektrik kablolarını bağlama, kusmuk temizleme, raylardan uzaklaşma, trenin önünden çekilme, ayakta kalabilme, ekmek kızartma makinasından çatalı değirmeden ekmeği alma, sudaki balıkları uzak tutma, sandviçi batırmadan sos dökerek kobra yılanını besleme ve ayıyı dürtme gibi çok ilginç ve bir o kadar da eğlenceli görevleri içeriyor.

Oyuncuların indirerek pişman olmadan oynayacağı çok zevkli bir oyun.Daha Fazla Göster