Tanıtımı yapılan Oppo A93 özellikleri ve fiyatı - Haberler - indir.com

Tanıtımı yapılan Oppo A93 özellikleri ve fiyatı

Tahmini Okuma Süresi : 2 ' 15 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-10-02 20:30:02
Editör : Görkem Günay
Kategori : Donanım

Akıllı telefon pazarının genç ve dinamik markalarından biri olan Oppo, yeni bir akıllı telefon tanıttı. Firmanın bu telefonu 6 Ekim tarihinde tanıtması bekleniyordu ancak şirket erken davrandı ve cihazı açıkladı. Oppo A93 özellikleri ve fiyatı duyuruldu.

Oppo A93 özellikleri

Şirket orta üst segmentte konumlandırılabilecek olan yeni telefonunun duyurusunu yaptı. İlk olarak cihazın ekran özelliklerine bakarsak; 6,43 inç büyüklüğünde, FHD çözünürlüğünde ve içerisinde parmak izi okuyucusu barındıran bir ekran görüyoruz. Ayrıca cihaz üzerinde AMOLED panel kullanıldığını belirtelim.

Samsung, akıllı telefon pazarında liderliğini farkı arttırarak sürdürüyorSamsung, akıllı telefon pazarında liderliğini farkı arttırarak sürdürüyor

Oppo A93 özellikleri arasında donanım tarafına gelindiği zaman, Oppo Reno 4 Lite ve Oppo F17 Pro ile büyük ölçüde benzerlik görüyoruz. A93'de gücünü MediaTek Helio P95 işlemcisinden gücünü alıyor ve 8 GB RAM ile 128 GB depolama kapasitesi ile geliyor. Cihazın işlemcisi için biraz daha detay vermek gerekirse; Helio P95, 2.2 GHz hızında çalışan iki adet Cortex A75 ve 2 GHz hızında çalışan altı adet Cortex A55 çekirdeğine ev sahipliği yapıyor.

Diğer yandan telefonun arka tarafına baktığımız zaman dörtlü bir kamera kurulumu bizleri karşılıyor. Cihazda; 48 Megapiksel çözünürlüğünde f/1.7 diyafram değerine sahip ana kamera8 Megapiksel çözünürlüğünde f/2.2 diyafram değerinde geniş açı ve 2 Megapiksel çözünürlüğünde derinlik algılama yeteneğine sahip olan iki kamera yer alıyor. Ayrıca telefonun 4K 30FPS video kaydetme yeteneğine sahip olduğunu da eklemek gerekir.

Cihazın ön tarafında ise iki kamera yer alıyor. Bu kameralardan biri; 16 Megapiksel çözünürlüğünde ve f/2.4 diyafram değerine sahip olurken, diğeri 2 Megapiksel çözünürlüğündeki derinlik algılayıcısı oluyor.

Oppo A93 pil kapasitesi ise 4.000 mAh olarak güçlü bir batarya ile karşımıza çıkıyor. Ayrıca cihaz 18W hızlı şarj desteğine de sahip.

Oppo A93 fiyatı

Firmanın tanıttığı yeni telefonun fiyatı 324 Dolar olarak açıklandı. Ülkemize de gelme ihtimali olan bu cihazın, gelmesi durumunda Türkiye fiyatının ne olacağı ise henüz belli değil.PAYLAŞ