Takee; Dünyanın İlk Holografik Akıllı Telefonu (Video) - Haberler - indir.com

Takee; Dünyanın İlk Holografik Akıllı Telefonu (Video)

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 57 ''   Yayınlanma Zamanı : 2019-01-30 00:00:00
Editör : Zafer YILMAZKARA
Kategori : Donanım

Çin merkezli teknoloji firması ESTAR tarafından lanse edilen Takee adlı akıllı telefon, dünyanın ilk holografik görüntü teknolojisine sahip akıllı telefonu iddiasıyla görücüye çıktı.

Donanımsal anlamda şaşırtıcı özelliklerin yer almadığı Takee, 5.5 inch Full HD çözünürlüğe sahip ekrana, Cortex-A7 tabanlı 8 çekirdekli MT6592T işlemciye, 2GB RAM'e, 13MP çözünürlükte Sony Exmor RS sensöre sahip arka kameranın yanı sıra 2500 mAh batarya gücüne sahip.

Takee

3 boyutlu arayüz ve içerik gösterimi açısından baktığımızda Amazon Fire Phone'daki teknolojinin bir benzeri ile karşılaştığımız holografik telefon Takee'nin ön panelinde 4 tane kızılötesi kamera yer alıyor. Bu kameralar kullanıcının bakış açısını algılayabildiği gibi bunu gelişmiş bir algoritma kullanarak derinlik algısına dayalı içerikler üretmek için kullanıyor.

Takee

Cihazda asıl ilginç olan konu ise tüm içerikleri holografik olarak gösterebilmesi ve holografik bir dokunmatik ekran oluşturması. Yayınlanan video bizde cihazın gelişmiş bir hologram teknolojisine sahip olduğu izlenimini uyandırsa da Takee'nin aslında derinlik algısı katılmış içerik sunumundan öte bir teknolojiye sahip olmadığını gösteriyor.

Takee

Sonuç olarak Amazon Fire Phone'dan sonra derinlik algısı oluşturabilen ikinci akıllı telefon diyebileceğimiz ve Çin piyasasında önümüzdeki aylarda satışa çıkacak iddia edildiği gibi dünyanın ilk holografik akıllı telefonu Takee için yayınlanan tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.
Holografik Akıllı Telefon Takee Tanıtım Videosu


PAYLAŞ