Swype İçin Yolun Sonu geldi!

Uygulamanın babası olan Nuance Communications, Swype'ı bundan sonra geliştirmek istemediğini bunun yerine yapay zeka çözümlerine odaklandığını ifade etti.
Tahmini Okuma Süresi : 1 dk 21 sn   Eklenme Zamanı : 2018-02-21 12:40:36
Editör : Furkan Arıcan
Kategori : Uygulama

Tüm Android kullanıcıları bilir ki Android'din en popüler klavyelerinden biri olan Swype Keyboard, çizerek yazma ve ses tanıma özelliği ile kullanılıyordu. Fakat uygulamanın babası olan Nuance Communications, Swype'ı bundan sonra geliştirmek istemediğini bunun yerine yapay zeka çözümlerine odaklandığını ifade etti. 2013 yılından beri Android'de kullanılan Swype, bazen gizlilik sorunlarıyls karşı karşıya kalan bir uygulama oldu. Buna rağmen bir süre popülerliğini yitirmedi. Reddit kullanıcısının Nuance Communications tarafından aldığı Swype'nin artık güncellenmeyeceği cevabı sayesinde bu bilgiye ulaştık. Bu olayın arkasından bir açıklama yapma gereği hisseden firma şu açıklamayı yaptı; 'Nuance, Swype + Dragon keyboard for Android'i artık güncellemeyecektir. Tüketici klavyesi işini bıraktığımız için üzgünüz ancak bu değişiklik, yapay zeka çözümlerimize odaklanmak için gerekliydi. Umarız Swype'ı kullanmaktan keyif almışsınızdır. Biz, Swype topluluğuyla çalışmaktan elbette çok keyif aldık."

Bu olayın üzerine XDA Developers Nuance'a ulaşıp bilgiyi doğrulamak isteyen reddit kullanıcısı bu bilgiyi bu sayede doğrulamış oldu. Bu bilgi sayesinde ise Swype'ın geliştirme sürecinin durdurulduğu kesinleşmiş oldu. Şu an için uygulamaya Google Play Store'den ulaşmak mümkün. Şayet bu uygulamayı severek kullanan bir Android kullanıcısı iseniz bu uygulama hala Google Play Store'de mevcutken indirmenizde fayda var deriz. Aksi halde uygulama ilerleyen günlerde Google Play Store'den kaldırılacaktır.Daha Fazla Göster