Spotify saniyede 30.000’den fazla bağlantıyı gözler önüne seriyor - Haberler - indir.com

Spotify saniyede 30.000’den fazla bağlantıyı gözler önüne seriyor

Tahmini Okuma Süresi : 2 ' 28 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-05-10 11:00:02
Editör : Özlem Özbek
Kategori : Teknoloji

Şu anda hangi şarkıyı dinliyorsunuz? Hangi şarkı olursa olsun muhtemelen yalnız değilsiniz. Müzik, bazen hiç bilmesek bile bizi birbirimize bağlıyor. Her gün mutlaka belirli saatleri müzik dinleyerek geçirmek kaçınılmaz bir durumdur. Dünyanın en popüler müzik dinleme platformu Spotify'da her gün gün vakit geçiren kullanıcıların dinledikleri şarkıları aynı kişiler de dinleyebiliyor. Spotify’da her saniye dünyadaki 30.000’den fazla insan aynı şarkının play tuşuna basıyor. Bizi birbirimize yakınlaştırmak üzere audio’nun gücünü onurlandıran yeni Listening Together kampanyası ile Spotify, bu bağlantıların bazılarını daha az önce eşi benzeri görülmemiş şekilde gerçek zamanlı olarak gözler önüne seriyor. Mesela iki farklı kişi ‘Imagine,’ veya ‘Bored in the House’ şarkılarını aynı anda dinleyerek bağlandıklarında, bu bağlantıların nerelerde oluştuğu ve hangi şarkının onları bir araya getirdiği görülebiliyor. Bu sayede kullanıcılar kendileri ile aynı şarkıyı dinleyen kullanıcıları rahatlıkla görebiliyorlar. 

Spotify'ın gelirleri yüzde 22 arttıSpotify'ın gelirleri yüzde 22 arttı

Bu bağlantıları ve daha fazlasını keşfetmek için Spotify’ın spotify.com/together mikro sitesine göz atabilirsiniz. Bu konsept 2014 yılında medya sanatçısı Kyle McDonald’ın iki farklı dinleyicinin aynı milisaniye içerisinde aynı şarkı için aynı anda play tuşuna basmasıyla oluşan bu “mutlu tesadüfü” bulma fikriyle bir deney olarak ortaya çıktı. Yedi yıl sonrasında bugün Spotify’ın dünya genelinde yüz milyonlarca dinleyicisi var.

İster pop, hip hop, opera veya gerçek bir suç podcasti olsun, Spotify’ın yeni Listening Together kampanyası,insanlar arasında bir bağlantı kurmak için çok basit bir sorudan ilham alıyor: şu anda ne dinliyorsunuz? Birbirimizden ayrı geçirdiğimiz bu günlerde audio’nun birleştirici gücünün altını çizen yaratıcı kampanyaya, Selena Gomez, Dolly Parton, Troye Sivan, Lennon Stella, Anitta, Grimes ve daha birçok sanatçı da onlara gün boyu eşlik eden müzik ve podcast’leri paylaşarak katılıyor.

Birçok ülkede başlatılan kampanya, sanatçılardan gelen görüşlerle dünyanın pek çok ülkesinde sosyal ve dijital kanallar aracılığıyla hayata geçiyor:

“Müzik dinlemek bu zor günlerde bile bana müthiş bir umut ve mutluluk veriyor.” — Dolly Parton

“Oyun oynarken daha düşük tempolu şarkılar dinliyorum.” — Lil Yachty

“Yeni yemekler pişirmek için ilham aldığımda klasiklerden güncel şarkılara kadar farklı tarzlardan oluşan müzikler dinliyorum” — Selena Gomez


Spotify YouTube'a nasıl bağlanır?Spotify YouTube'a nasıl bağlanır?
Spotify Voice kullanıcılara yanıt verecekSpotify Voice kullanıcılara yanıt verecek
Spotify'dan video podcast hamlesiSpotify'dan video podcast hamlesi

PAYLAŞ