Spotify Premium'a yeni özellikler geldi! - Haberler - indir.com

Spotify Premium'a yeni özellikler geldi!

Tahmini Okuma Süresi : 2 ' 21 ''   Yayınlanma Zamanı : 2018-10-22 11:45:00
Editör : Ahmet Haşim Erdoğan
Kategori : Donanım

Spotify, Premium abonelere daha iyi deneyim sunmak amacıyla uygulamayı yenileyecek. Android ve iOS platformlarına yönelik bir güncelleme duyuruldu. 

Spotify Premium'a yeni özellikler geldi!

Spotify Premium güncellemesi ile birlikte kullanıcılar aradıklarını hızlı bir şekilde bulabilecek. Uygulamanın alt tarafında beş yerine yalnızca üç adet sekme olacak. Ana sayfa önerilerini içerecek ve kütüphane sekmenize ise tüm favori şarkılarınız yer alacak. Spotify güncelleme ile ilgili yapılan açıklamada, "İnsanların aradıkları şeyi hızlı bir şekilde bulmalarına yardımcı olmak için navigasyonu geliştirdik. Yeniden tasarlanan Arama sayfamız sanatçılar, albümler, podcast'lar ve daha fazlası için yeni ve tek durak noktasıdır. Ekranın en üstünde, dinleyiciler kendilerini ve ruh hallerini en iyi yansıtan müzikleri kolayca keşfedebilirler."  şeklinde açıklamalar yaptı.

Türkiye'de Spotify'de en çok hangi sanatçılar dinlendi?Türkiye'de Spotify'de en çok hangi sanatçılar dinlendi?

Spotify'ın ücretli Premium abonelik hizmetinin güncellenmesi dünya çapındaki iOS ve Android cihazlardaki tüm abonelere yayıldığını duyurdu. Eğer uygulamanın eski versiyonuna hala sahipseniz bunu güncelleştirerek yeni versiyonuna sahip olabilirsiniz. Spotify, 2008 yılından beri dünya çapında hizmet veren online müzik platformudur. Uzun süredir Türkiye'de de varlığını sürdüren Spotify, ülkemizde popüler halde kullanılıyor. Eylül ayında Türkiye'de hizmet gösteren bu uygulama, ücretsiz 6 aylık sınırsız bir deneme  sürümünden sonra normal abonelik şekline geçti.

Spotify gibi birçok online müzik platformu bulunuyor. Peki bu uygulamanın diğer platformlardan farkı ne?

  • Müzik dinlemenize tamamen yasal bir şekilde olanak sağlıyor.
  • Müzik sahipleri ile anlaşmalar yapan uygulama, standart üyelerden reklam yöntemiyle ücret alırken, Premium üyelerden, ücret yoluyla gelir sağlıyor.
  • Devasa şarkı veritabanı'na sahip.
  • Web arayüzü, PC arayüzü ve mobil arayüzü bulunuyor.
  • Oynatma listesini kendiniz hazırlayabilir ve çevrimdışı bir şekilde şarkı dinleyebilirsiniz.
  • Shazam-Spotify entegrasyonu sayesinde istediğiniz bir şarkıyı hemen bulabilir ve Spotify üzerinden dinleyebilirsiniz.

Spotify uygulamasına kendiniz kayıt olabilirsiniz. Uygulamaya Google ve Facebook üzerinden de girişler sağlanabilir. Uygulamanın en sevdiğimiz özelliklerinden bazıları:

  • Sevebileceğiniz şarkı listeleri Ana Sayfa üzerinde bulunuyor.
  • Sevdiğiniz şarkıları uygulama anlayarak "Sevebileceğiniz" şarkıları karşınıza çıkartıyor.
  • Kendi şarkı listenizi oluşturarak diğer platformlarda paylaşabilirsiniz. 
  • Başkalarının listelerini takip edip daha sonra indirebilir ve çevrimdışı bir şekilde dinleyebilirsiniz.İlgili uygulamalar
Spotify'ın şarkı indirme limiti arttıSpotify'ın şarkı indirme limiti arttı
Spotify'a cinsiyet ayrımcılığı suçlamasıSpotify'a cinsiyet ayrımcılığı suçlaması
Spotify sanatçıların şarkılarını doğrudan platforma yüklemesine izin veriyorSpotify sanatçıların şarkılarını doğrudan platforma yüklemesine izin veriyor

PAYLAŞ