Spotify podcast anket özelliği kullanıma alınıyor - Haberler - indir.com

Spotify podcast anket özelliği kullanıma alınıyor

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 42 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-09-24 16:00:02
Editör : Görkem Günay
Kategori : Donanım

En çok kullanılan çevrim içi müzik dinleme platformlarından biri olan Spotify, podcast dinlemek isteyen kullanıcılara anket özelliği kazandırdı. Halihazırda uygulama podcast için en çok kullanılan hizmetlerden biri olmuş durumda. Son zamanlarda da podcast takip edenlerin sayısında artış yaşandığından bu alanda yenilikler yapılmaya devam ediyor. Daha önceden kullanıcılara bildirim sistemini de getiren uygulama, şimdi de kullanıcıların yayınlara şekil vermesini sağlamak için yenilikler hazırlıyor. 

Birbirinden farklı konularda gerçekleştirilen yayınlar için kullanıcıların önerileri ve düşünceleri alınmaya başlanacak. Bunun için de basit bir anket sistemi uygulama üzerinde kullanılabilir olacak.

Avrupa Birliği, Apple NFC teknolojisi için yasa çıkaracakAvrupa Birliği, Apple NFC teknolojisi için yasa çıkaracak

Spotify podcast anket özelliği kullanıma alınıyor

Birçok konu için özel olarak hazırlanan podcastler için kullanıcıların geri bildirimi programın akışı açısından büyük önem taşıyor. Bunun için uygulama tarafından da anket sistemi getirildi. Böylelikle dinleyicilerin yayın hakkında görüşleri alınabilecek ve bu görüşler doğrultusunda yayıncı kişiler gelecek programlarda düzenlemelere dikkat edebilecek. Dileyen yayıncıların bir sonraki yayının hangi konu hakkında olacağına dair anket yapabileceği de belirtiliyor.

Spotify podcast anket seçeneği tamamen yayıncıların kontrolünde olacak. Böylelikle yayıncılar ve dinleyiciler arasında direkt iletişim sağlanması amaçlanıyor. Yapılan anketlerden sonra oy veren dinleyiciler, anketin durumunu da hemen görebilme imkanına sahip olacak.

Yeni gelen özelliğin bazı yayıncılar için aktif hale getirildiği belirtildi. Çok kısa içinde bütün podcast yayıncılarının özelliği kullanmaya başlayacağı belirtiliyor. Yeni özellik hem Android işletim sistemli hem de iOS işletim sistemli akıllı cihazlarda kullanılabilecek.


İlgili uygulamalar
Trump istediğini aldı! TikTok global operasyonları Oracle ve Walmart tarafından satın alındıTrump istediğini aldı! TikTok global operasyonları Oracle ve Walmart tarafından satın alındı

PAYLAŞ