Sony ve Epic Games'ten 250 milyon dolarlık anlaşma - Haberler - indir.com

Sony ve Epic Games'ten 250 milyon dolarlık anlaşma

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 38 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-07-13 11:45:00
Editör : Görkem Günay
Kategori : Teknoloji

PlayStation 5 için hazırlanan Sony ve Epic Games, bir anlaşma imzaladı. Unreal Engine sayesinde oyun motoru piyasasında adını duyuran Epic Games, ücretsiz şekilde dağıtımını yaptığı oyunlar ile kendisinden söz ettirmeyi başardı.

Sony ve Epic Games anlaşma yaptı: 250 milyon dolar

Unreal Engine 4 ile geliştirilen Fortnite'ın başarısından sonra oyun dağıtım pazarın giriş yapan ABD'li şirket, şimdiye kadar 1.83 milyar dolar toplamayı başardı. Bu anlaşma, Sony'nin eğlence ve teknoloji alanındaki uzmanlığı ile Epic Games'in eğlence ve dijital ekosistem alanındaki tecrübesini bir araya getirecek.

Sony ve Epic Games'ten 250 milyon dolarlık antlaşmaSony ve Epic Games'ten 250 milyon dolarlık antlaşma

Anlaşmanın tarafları olan iki şirket de bu projenin tüketiciler ve içerik hazırlayan kişiler için benzersiz deneyimler sağlayacağını ifade etti. Sony, Epic Games'ten yüzde 1.4 oranında bir hisset satın aldığını ve bu hissenin 17.86 milyar dolarlık bir değere sahip olduğunu ifade etti. 

Epic Games'te İcra Kurulu Başkanı ve Kurucu sıfatları ile görev alan Tim Sweeney, Epic Games’in kendi oyunlarını başka platformlarda da yayımlayabileceğini ifade etti. Sweeney, Sony ile imzalanan anlaşma hakkında şunları söyledi:

Sony ve Epic Games, yaratıcılığın ve teknolojinin buluştuğu projelere imza attı. Oyunun, filmin ve müziğin birleşmesini sağlayan, gerçek zamanlı olan ve 3 boyutlu deneyimlere ev sahipliği yapan bir vizyonu paylaşıyoruz. Bütün tüketiciler ve içerik oluşturmak adına çalışan kişiler için daha açık ve daha erişilebilir bir dijital ekosistem kurmaya çalışıyoruz.

 Sony’nin İcra Kurulu Başkanı Kenichiro Yoshida, birkaç hafta önce PlayStation 5 oyunları için kullanılacağı belirtilen Unreal Engine 5 adına son derece umutlu. Yoshida, bu yatırımın devrimci bir ruha sahip olduğunu düşünüyor.PAYLAŞ