Sony akıllı telefonlarında eskiye dönüyor - Haberler - indir.com

Sony akıllı telefonlarında eskiye dönüyor

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 26 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-08-04 19:31:02
Editör : Özlem Özbek
Kategori : Teknoloji

Akıllı cep telefonu pazarının Türkiye'de resmi olarak yer almayan isimlerden Sony, yeni yılda Compact ve Premium modelleri geri getiriyor. Sony akıllı cep telefonu tarafından gündeme son dönemde sadece Xperis 1 II modeliyle gelmiş ancak daha sonra yine büyük rakiplerinin arkasında kalmıştı. Fakat şirket buna rağmen akıllı cep telefonu pazarından çekilmiyor. 

Şu an Türkiye dahil birçok pazarda aktif olarak yer almayan üretici şirket, buna karşılık alanda kalmaya devam etmek istiyor. Hatta konuyla ilgili elde edilen yeni bilgilere göre şirket 2021 yılında üç yeni amiral gemisi tanıtacak ve Compact ve Premium modelleri de geriye getirecek deniyor. Firmanın bu yıl ufak bir amiral gemisi tanıtmayacağı, 2021’de ise Compact model ile bunun kullanıcılara sunulacağı aktarılıyor. Halen ufak ancak güçlü telefonlara inanılmaz yüksek bir talep bulunuyor. 

Sony Xperia 1 II ve Xperia 10 II ortaya çıktıSony Xperia 1 II ve Xperia 10 II ortaya çıktı

En son Xperia 5 II modeli ile Sony ortaya çıkmıştı

Üretici şirket alıştığımız Xperia 1 II benzer bir tasarımla yolda olduğunu duyduğumuz ancak halen çıkmayan bu telefon, aktarıldığı kadarıyla 6,1 inç FHD 21:9 bir OLED ekran üstüne kuruluyor, gücünü Snapdragon 865 ile 8 GB RAM‘den alıyor ve 5G desteğine sahip. 3.800 mAh gibi günümüz için küçük kalan pil ile donatılan “amiral gemisi” telefon, arkasında dörtlü kurulum taşıyor. Burada 3 adet 12 megapiksel kamera ile ToF sensörü bir araya geliyor deniyor. 157x68x7.9 boyutlarındaki modelin fiyatı belli değil ancak çok yakında resmen tanıtılacak demiyor. 


Resmi olarak tanıtılan Sony Xperia Pro özellikleri ve fiyatıResmi olarak tanıtılan Sony Xperia Pro özellikleri ve fiyatı
Sony Xperia 1 II'nin kamera özellikleri ortaya çıktı!Sony Xperia 1 II'nin kamera özellikleri ortaya çıktı!
Sony Xperia 1 II'nin çıkış tarihi belli olduSony Xperia 1 II'nin çıkış tarihi belli oldu

PAYLAŞ